iPhone može biti hakovan otvaranjem JPEG ili PDF fajla
Mobilni telefoni, 26.10.2016, 09:30 AM
Ni iOS uređaji nisu otporni na hakovanje. Kako piše sajt Hacker News, iPhone, iPad i iPod mogu biti hakovani otvaranjem naizgled bezazlenih JPEG i PDF fajlova.
Haker može sa daljine da preuzme kontrolu nad ranjivim Appleovim iOS uređajem, a sve što treba da uradi je da prevari korisnika uređaja da otvori maliciozni JPEG ili PDF fajl na web sajtu ili u emailu, što će dovesti do izvršenja malicioznog koda na sistemu i preuzimanja potpune kontrole nad uređajem.
Ovo omogućava bezbednosni propust CVE-2016-4673, ali dobra vest je da je Apple objavio najnoviju verziju svog mobilnog operativnog sistema, iOS 10.1, za iPhone i iPad uređaje, u kojoj su ispravljeni ovaj i neki drugi bagovi.
To ne znači da je opasnost prošla, jer će hakeri sada sigruno potražiti ranjive Appleove uređaje.
Korisnicima koji imaju starije verzije iOS savetuje se da što pre nadograde svoje uređaje najnovijom verzijom iOS, verzijom 10.1.
Osim ovog propusta iOS 10.1 uključuje i ispravke za još 11 bezbednosni propusta u firmwareu iPhone, iPad i iPod Touch uređaja.
Izdvojeno
Novi Android malver krade bankarske podatke i zaobilazi 2FA zaštitu
Bezbednosni istraživači otkrili su novi Android špijunski malver pod nazivom RedWing, koji se putem Telegrama iznajmljuje sajber kriminalcima kroz ... Dalje
Rokarolla: dok prazni račune, novi trojanac blokira upozorenja banaka o sumnjivim transakcijama
Istraživači kompanije Zimperium otkrili su novog Android bankarskog trojanca nazvanog Rokarolla koji, pored krađe podataka i novca, pokušava da ž... Dalje
Google uvodi plavi indikator za aplikacije koje koriste lokaciju, mišljenja korisnika podeljena
Google uvodi novu funkciju privatnosti za Android uređaje koja korisnike obaveštava kada neka aplikacija koristi podatke o njihovoj lokaciji. Nova f... Dalje
WhatsApp otkrio nove pokušaje širenja Pegaza i traži sankcije protiv NSO Group
WhatsApp je otkrio i zaustavio nove pokušaje isporuke špijunskog softvera povezane sa izraelskom kompanijom NSO Group, poznatom po razvoju špijunsk... Dalje
MagicAd zatrpava Android uređaje reklamama i nakon zatvaranja zaraženih aplikacija
Istraživači kompanije Dr.Web otkrili su Android trojanca nazvanog MagicAd koji prikazuje reklame na zaraženim uređajima čak i nakon što korisnik... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





