Okupirajmo Flash: Programeri pozvali korisnike da deinstaliraju Adobe Flash plug-in
Ostale vesti, 23.11.2011, 10:05 AM
Grupa američkih programera pozvala je korisnike da deinstaliraju Flash Player plug-in iz svojih browser-a u u sklopu kampanje "Okupirajmo Flash" (Occupy Flash) zato što smatraju da je vreme Flash-a prošlo i da je ovaj softver bagovit, dovodi do pucanja programa i zahteva neprestana ažuriranja.
Kampanja dolazi posle nedavnog odustajanja kompanije Adobe od daljeg razvoja Flash-a za mobilne uređaje zbog toga što u kompaniji smatraju da je alternativni HTML5 najbolje rešenje. Ipak u kompaniji smatraju da Flash još uvek nudi korisnicima najbolje iskustvo kada je reč o desktop računarima.
Programeri koji stoje iza kampane Okupirajmo Flash kažu da su svi u nekom trenutku svoje karijere radili kao programeri Flash-a i da nikada nisu radili ni za jednog od konkurenata kompanije Adobe.
Oni kažu da je odluka Adobe-a da odustane od razvoja Flash-a za mobilne uređaje bila ključna za njihovu odluku da pokrenu kampanju i smatraju da je vreme da počnemo da se udaljavamo od Flash-a i kada je reč o browser-ima za desktop računare.
Uputstva o tome kako isključiti Flash u browser-ima za Windows, Mac i Google Chrome nalaze se na veb sajtu pokreta.
Grupa priznaje da će isključivanje Flash-a značiti da neki veb sajtovi biti manje upotrebljivi ali da su žrtve neophodne ako je cilj tehnološki pomak.
Adobe je odbio da komentariše kampanju, ali je jasno da kompanija nema nameru da odustane od svog softvera. Govoreći o Flash Player 11 za browser-e na desktop računarima direktor u kompaniji Adobe Deni Vinokur je istakao da ovaj softver nudi mnoštvo novih funkcija, uključujući i hardversko ubrzanje 3D grafike i premijum HD video sa zaštitom sadržaja.
Oni koji žele da se pridruže kampanji Okupirajmo Flash mogu da posete stranicu www-occupyflash.org.
Podeli ovo sa prijateljima na Facebook-u! Klikni OVDE!
Izdvojeno
Google Chrome pretekao Internet Explorer, Chrome je sada najpopularniji brauzer
Desilo se ono što se očekivalo mesecima - Google Chrome je najzad pretekao Internet Explorer i sada je najpopularniji internet brauzer u svetu. Ovo ... Dalje
FBI želi kontrolu nad Facebook, Google i Twitter profilima korisnika
Prema pisanju veb sajta CNET, američki Federalni istražni biro (FBI) pokušava da izdejstvuje zakonske promene koje bi obavezale društvene mreže, ... Dalje
Manje od polovine Facebook i Google korisnika ne razume politiku privatnosti ovih veb sajtova
Većina korisnika Facebook-a i Google-a ne razume politiku privatnosti dve kompanije čije servise koriste. Čak ni posle čitanja izjava o politici p... Dalje
Većina roditelja bez znanja dece pristupa njhovim Facebook nalozima
Istraživanje koje je sprovela kompanija AVG Technologies koje je uključilo 4400 roditelja iz 11 zemalja koji imaju decu uzrasta od 14 do 17 godina, ... Dalje
MPAA najavljuje: Posle Megauploada, na redu su Fileserve, Mediafire, Wupload, Putlocker i Depositfiles
Od gašenja fajl-šering sajta Megaupload u januaru ove godine, “fajl-hosting biznis je u stanju haosa”, piše Torrentfreak. Mnogi sajtovi... Dalje

Pratite nas preko RSS-a