Problemi u radu Microsoftovih servisa Hotmail, Outlook i SkyDrive
Ostale vesti, 13.03.2013, 09:04 AM
Poremećaj u radu Hotmail-a i Outlook-a koji je primećen u utorak, ni vise od 12 sati kasnije ne prestaje, pa korisnici ovih servisa i dalje imaju problem sa pristupanjem emailovima.
“Imamo problema sa pristupanjem emailu. Možda nećete moći da vidite sve vase poruke. Upravo radimo na povratku servisa”, poručili su juče korisnicima iz Microsoft-a.
Tri sata kasnije objavljeno je drugo obaveštenje u kome se kaže da Microsoft još uvek radi na otklanjanju problema.
Korisnici su juče najpre na Twitter-u počeli da se žale da ne mogu da otvore emailove i da dobijaju poruku od servisa da izabrana poruka ne može biti pronađena i da je možda premeštena na drugo mesto ili obrisana.
Iz Microsoft-a su se poslednji put obratili korisnicima izvinjavajući se zbog dužine trajanja problema u radu servisa.
Priroda problema ostaje nejasna.
Podsećanja radi, Microsoft se nalazi usred procesa prebacivanja korisnika svog starijeg ali još uvek popularnog Hotmail servisa na novi Outlook.com. Mnogi su objašenjenje za ove problem u radu servisa potražili upravo u tom procesu, za koji se u kompaniji nadaju da će biti završen do leta.
Outlook.com, novi Microsoft-ov email servis, predstavlja pokušaj kompanije da podmladi svoj ostareli Hotmail, čistim i modernim interfejsom i integracijom sa društvenim mrežama kao što su Facebook i Twitter. Posle šestomesečnog probnog perioda, kompanija je prošlog meseca objavila da je novi servis naišao na zadovoljavajuće reakcije i da će prebaciti korisnike Hotmail-a na Outlook.com.
Probleme u radu imao je juče i SkyDrive, Microsoft-ov online servis za skladištenje podataka, i to kada su u pitanju dodavanje, uređivanje i uklanjanje fajlova, ali u oni rešeni posle nekoliko sati.
Izdvojeno
Microsoft instalirao kolačiće za praćenje na uređajima učenika
Austrijska organizacija za zaštitu privatnosti noyb ostvarila je značajnu pobedu protiv kompanije Microsoft, nakon što je utvrđeno da je tehnološ... Dalje
„Digitalni omnibus“: da li čuveni evropski zakon o zaštiti podataka gubi smisao?
Evropska komisija priprema velike izmene Opšte uredbe o zaštiti podataka (GDPR), poznate kao „Digitalni omnibus“, koje bi značajno mogl... Dalje
Evropski sud kaznio EU zbog kršenja sopstvenih zakona o zaštiti podataka
Evropski opšti sud kaznio je Evropsku komisiju, izvršno telo Evropske unije odgovorno za predlaganje i sprovođenje zakona u uniji, zbog kršenja so... Dalje
OpenAI kažnjen sa 15 miliona evra zbog načina na koji je koristio podatke korisnika za obuku ChatGPT
Italijanska uprava za zaštitu podataka ( Garante) kaznila je OpenAI sa 15 miliona evra zbog načina na koji aplikacija ChatGPT rukuje ličnim podacim... Dalje
Netflix kažnjen sa 4,75 miliona evra zbog nedovoljne transparentnosti u vezi korišćenja podataka korisnika
Holandski regulator za zaštitu podataka (DPA) kaznio je Netflix sa 4,75 miliona evra jer nije pružio korisnicima dovoljno informacija o tome kako su... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





