12 godina zatvora zbog fišing prevare  

Sajber hronika, 29.07.2011, 13:08 PM

12 godina zatvora zbog fišing prevare

Tien Truong Nguyen, 34-ogodišnjak iz Kalifornije, SAD, osuđen je na zatvorsku kaznu u trajanju od 12 godina i sedam meseci za učešće u fišing prevari kojom je oštećeno više od 38000 ljudi.

On je, zajedno sa rumunskim fišerima, dovodio korisnike na veb sajtove napravljenim tako da izgledaju kao sajtvi legitimnih finansijskih institucija. Nakon što bi žrtve unele tražene podatke na sajtove, on bi prodavao tako prikupljene podatke svojim saradnicima Stefani Ruld i Rajanu Prajsu, koji bi potom koristili te podatke za podizanje novca uz pomoć lažnih lažnih kreditnih kartica i kupovinu proizvoa u prodavnicama Wal-Mart koje bi potom prodavali.

Za manje od dva meseca oni su oštetili prodavnice Wal-Marta širom Kalifornije za skoro 193000 dolara.

Policija je uhapsila Nguyena u januaru 2007. godine pronašavi pri tom ukradene podatke, među kojima su bili i brojevi kreditnih kartica, koji pripadaju žrtvama ove prevare. Policija je takođe pronala i 20 veb šablona koji su korišeni za pravljenje lažnih veb sajtova servisa kao što je eBay i sajtova lokalnih banaka.

Braneći se od optužbi za prevare, okrvljeni je rekao da je njegv motiv za učeše u ovakvoj prevari bila brza zarada. On je navodno želeo da odustane u nekom trenutku od toga, ali mu je novaac bio potreban jer je zavistan od metamfetamina od svoje 15. godine.

Nguyen je emigrirao u SAD kao trogodišnjak, ali bi ipak, pored toga što ga je sud strogo kaznio mogao da se suoči i sa deportacijom zbog krivičnog dela koje je počinio.


Podeli ovo sa prijateljima na Facebook-u! Klikni OVDE!



Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Haker iz Pančeva i dalje u pritvoru, tužilaštvo ga tereti da je za napade na sajtove bio plaćen

Haker iz Pančeva i dalje u pritvoru, tužilaštvo ga tereti da je za napade na sajtove bio plaćen

Kako pišu Večernje novosti, haker G. V. (19) iz Pančeva, koji je uhapšen 8. marta ove godine i koga Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal ter... Dalje

Ukrajinske vlasti zatvorile forum za razmenu kompjuterskih virusa VX Heavens

Ukrajinske vlasti zatvorile forum za razmenu kompjuterskih virusa VX Heavens

Ukrajinske vlasti zatvorile su forum VX Heavens koji je svojim članovima služio za razmenu iskustava u pisanju zlonamernih programa. Administratori ... Dalje

Uhapšeno osam članova grupe odgovorne za pljačke bankarskog Trojanca Carberp

Uhapšeno osam članova grupe odgovorne za pljačke bankarskog Trojanca Carberp

Ruska federalna služba bezbednosti (FSB) u ponedeljak je uhapsila osam osoba zbog navodne umešanosti u krađu nekoliko miliona dolara u čemu su ima... Dalje

Vođa LulzSec-a saradnik FBI, petoro uhapšenih vođa hakerskih grupa LulzSec i Anonimni

Vođa LulzSec-a saradnik FBI, petoro uhapšenih vođa hakerskih grupa LulzSec i Anonimni

“Odsekli smo glavu LulzSec-a,” rekao je za Fox News neimenovani zvaničnik FBI koji je učestvovao u istrazi koja je u utorak rezultirala ... Dalje

Interpol: Uhapšeno 25 navodnih članova Anonimnih

Interpol: Uhapšeno 25 navodnih članova Anonimnih

Interpol je u utorak saopštio da je uhapšeno 25 osoba za koje se veruje da su članovi hakerske grupe Anonimni u Argentini, Čileu, Kolumbiji i Špa... Dalje