Sajber kriminalci sa računa kompanije Leoni ukrali 40 miliona evra
Vesti, 19.08.2016, 07:00 AM
Nemačka proizvođač automobilskih kablova kompanija Leoni, koja ima proizvodne pogone i u Srbiji, našao se na meti sajber kriminalaca koji su pomoću falsifikovanih dokumenata i identiteta od kompanije ukrali 40 miliona evra.
Kompanija je u utorak obavestila investitore da je žrtva prevare izvršene pomoću falsifikovanih dokumenata i identiteta, i elektronskih kanala komunikacije. Prevara je otkrivena kada je primećeno da su značajna novčana sredstva sa računa kompanije prebačena na račune u inostranstvu.
Sajber kriminalci su sa računa kompanije ukrali 40 miliona evra, ali iz kompanije ističu da njihova IT infrastruktura kao i bezbednost podataka nisu ugroženi.
Leoni je odmah pokrenuo internu istragu, kao i postupak procene štete. Incident je odmah prijavljen policiji.
Iz Leonija kažu da još uvek ne mogu da procene koliko će ovo uticati na planirani godišnji prihod, ali ističu da likvidnost kompanije nije značajno ugrožena. Ipak, vrednost akcija pala je za 5%.
Kompanija Leoni osnovana 1917. godine svetski je lider u proizvodnji kablova, koji zapošljava 76000 ljudi u 32 zemlje u celom svetu.
Izdvojeno
MiniPlasma: stara ranjivost Windowsa ponovo aktuelna
Istraživač bezbednosti poznat pod pseudonimom Nightmare-Eclipse objavio je proof-of-concept exploit pod nazivom MiniPlasma, koji omogućava napadač... Dalje
Hakovan sajt popularnog JDownloadera, korisnici preuzimali trojanizovane instalere
Popularni menadžer za preuzimanje JDownloader nakratko je postao kanal za distribuciju malvera nakon što su napadači kompromitovali zvanični sajt ... Dalje
Nova tužba protiv OpenAI: ChatGPT deli korisničke podatke sa Googleom i Metom?
Protiv kompanije OpenAI podneta je nova kolektivna tužba u kojoj se tvrdi da ChatGPT deli korisničke upite, email adrese i identifikatore korisnika ... Dalje
ClickFix napadi na Mac korisnike preko lažnih tutorijala
Microsoft Defender Security Research Team upozorava na novu kampanju usmerenu na Apple računare, koja koristi sve popularniju tehniku socijalnog inž... Dalje
Hakerska grupa ShinyHunters ukrala podatke skoro 200.000 korisnika Zare
Grupa ShinyHunters povezana je sa krađom podataka više od 197.000 kupaca modnog brenda Zara, pokazuju podaci servisa HaveIBeenPwned. Prema dostupnim... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





