Snouden ne koristi iPhone iz bezbednosnih razloga

Vesti, 27.01.2015, 00:30 AM

Snouden ne koristi iPhone iz bezbednosnih razloga

Advokat Edvarda Snoudena Anatolij Kučerena izjavio je za web sajt Sputnik news da Snouden ne koristi iPhone zbog straha da bi time omogućio tajnim službama da ga prate.

“Edvard nikada ne koristi iPhone, on ima jednostavan telefon”, rekao je Kučerena dodajući da “iPhone ima specijalan softver koji se sam može aktivirati” da bi prikupljao informacije o vlasniku. “Zato on (Snouden) odbija da ima ovaj telefon”, kaže Kučerena.

On nije rekao ništa više o tom o ovom softveru, ali je sam Snouden nedavno dostavio nemačkom Špiglu dokumente koji otkrivaju kako špijunski program NSA “DROPOUTJEEP” može biti korišćen za identifikaciju, preko UDID Appleovog uređaja, i špijuniranje svakog Appleovog iPhonea.

Apple je odbacio ove tvrdnje, ali Snouden nije jedini stručnjak za bezbednost koji govori o backdoorovima u Appleovih uređajima.

Snouden, mada to nije iznenađenje, veoma vodi računa o privatnosti svojih komunikacija. Autor knjige “Bez skrovišta” koja je objavljena prošle godine, Glen Grinvald, ispričao je kako je Snouden od njega tražio da ukloni bateriju iz telefona i da je stavi u frižider pre nego započnu razgovor, plašeći se da bi ih neko mogao prisluškivati.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

„Putevi Srbije“ upozoravaju na lažne SMS poruke o neplaćenoj putarini i prekoračenju brzine

„Putevi Srbije“ upozoravaju na lažne SMS poruke o neplaćenoj putarini i prekoračenju brzine

Javno preduzeće „Putevi Srbije“ ponovo je upozorilo građane na zlonamerne SMS poruke koje se šalju u njihovo ime, a u kojima se tvrdi d... Dalje

Google Chrome prelazi na dvonedeljni ciklus izdanja

Google Chrome prelazi na dvonedeljni ciklus izdanja

Google je najavio da će Chrome preći sa četvoronedeljnog na dvonedeljni ciklus objavljivanja, što znači da će nove funkcije, ispravke grešaka i... Dalje

Lažni Zoom i Google Meet linkovi instaliraju softver za nadzor na Windows računarima

Lažni Zoom i Google Meet linkovi instaliraju softver za nadzor na Windows računarima

Istraživači iz kompanije Malwarebytes upozoravaju na fišing kampanju koja koristi Zoom i Google Meet sastanke kako bi korisnike navela da instalira... Dalje

Napadi podržani veštačkom inteligencijom gotovo udvostručeni u 2025.

Napadi podržani veštačkom inteligencijom gotovo udvostručeni u 2025.

Broj sajber napada u kojima su napadači koristili veštačku inteligenciju gotovo se udvostručio tokom 2025. godine, navodi se u najnovijem izvešta... Dalje

Microsoft potvrdio da je Copilot zbog greške obrađivao poverljive mejlove

Microsoft potvrdio da je Copilot zbog greške obrađivao poverljive mejlove

Microsoft je potvrdio da je softverska greška u Microsoft 365 Copilot Chat omogućila AI asistentu da sumira poverljive mejlove, čak i kada su bile ... Dalje