Ako nađete način da hakujete Facebook ili Instagram naloge, Facebook vas može nagraditi sa 40000 dolara

Vesti, 23.11.2018, 13:00 PM

Ako nađete način da hakujete Facebook ili Instagram naloge, Facebook vas može nagraditi sa 40000 dolara

Sjajna vest za lovce na bagove. Za kritične bezbednosne propuste koji mogu omogućiti napadačima da potpuno preuzmu kontrolu nad korisničkim nalozima, a koje pronađete na web sajtovima i aplikacijama koje su u vlasnišvu Facebooka, možete da budete nagrađeni sa 40000 dolara.

U najnovijem saopštenju koje je kompanija objavila na svom sajtu, gigant društvenih mreža da je povećao novčanu nagradu za bagove koji mogu da omoguće napadačima da preuzimaju kontrolu nad nalozima. Povećanje nagrade je verovatno rezultat nastojanja Facebooka da podstakne bezbednosne istraživače i lovce na bagove da pomognu kompaniji da reši probleme pre nego što ih hakeri zloupotrebe.

Istraživači koji pronađu sigurnosne ranjivosti u svim proizvodima koji su u vlasništvu Facebooka, uključujući Instagram, WhatsApp i Oculus, a koje mogu dovesti do potpunog preuzimanja naloga, uključujući curenje pristupnih tokena ili mogućnost pristupa važećim sesijama korisnika, biće nagrađeni prosečnom nagradom od 40000 dolara - ukoliko interakcija korisnika nije uopšte potrebna i sa 25000 dolara, ako je potrebna minimalna interakcija korisnika

"Povećavajući nagradu za ranjivosti koje omogućavaju preuzimanja naloga i smanjujući tehničke troškove neophodne za ispunjavanje uslova za plaćanje grešaka, nadamo se da ćemo podstaći još veći broj visokokvalitetnih podnesaka naših postojećih i novih “white hat” istraživača, koji će nam pomoći da zaštitimo više od 2 milijarde korisnika", kažu iz Facebooka.

U poslednjih nekoliko godina Facebook je isplatio milione dolara “white hat” hakerima u okviru svog programa za nagrađivanje onih koji prijave propuste u njegovim servisima i pomognu kompaniji da ih ispravi.

Ovaj potez je očigledno došao kao odgovor na nedavno masovno kompromitovanje podataka korisnika Facebooka, u incidentu tokom koga su napadači našli način da prikupe lične informacije o oko 30 miliona korisnika Facebooka, koristeći ukradene tokene i to sve zahvaljujući ranjivosti u Facebookovoj “View As” funkciji.

Dakle, ako nađete bilo kakvu ranjivost na platformama u vlasništvu Facebooka, prijavite je kompaniji.

2018. je bila prilično loša godina za Facebook. Najpre se dogodio skandal sa Cambridge Analyticom kada je javnost saznala da su lični podaci 87 miliona korisnika Facebooka prikupljani i zloupotrebljeni.

Društvena mreža pretrpela je i najgore kršenje bezbednosti podataka u septembru, kada su kompromitovani osetljivi podaci 14 miliona korisnika.

U junu je kompanija imala još jedan problem koji je uticao na 14 miliona korisnika čije su objave, koje su trebalo da budu privatne, postale javne.

Ovi incidenti su veliki neuspeh kompanije koja je očigedno napravila velike propuste čuvajući informacije svojih 2,2 milijardi korisnika, dok je istovremeno zarađivala milijarde dolara godišnje upravo zahvaljujući njima.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Google oglasi za Facebook vode do sajtova prevaranata

Google oglasi za Facebook vode do sajtova prevaranata

Google ima problem sa oglasima u pretrazi, upozorio je programer Džastin Poliačik, a njegove reči potvrdili su i istraživači kompanije Malwarebyt... Dalje

Zloglasna ransomware grupa HelloKitty najavila povratak i novo ime

Zloglasna ransomware grupa HelloKitty najavila povratak i novo ime

Sajber kriminalci iz ransomware grupe ranije poznate kao HelloKitty objavili su da se naziv grupe menja u „HelloGookie“. Oni su objavili n... Dalje

Piramidalna šema prevare na Telegramu

Piramidalna šema prevare na Telegramu

Istraživači kompanije Kasperski upozorili su na prevarante koji koriste sofisticiranu taktiku da ukradu Toncoine (TON) od korisnika Telegrama širom... Dalje

Od početka godine ransomware grupa Akira napala 250 organizacija od kojih je pokušala da naplati 42 miliona dolara

Od početka godine ransomware grupa Akira napala 250 organizacija od kojih je pokušala da naplati 42 miliona dolara

Da posao sa ransomwareom cveta pokazuju i podaci o ransomware grupi Akira koja je za manje od godinu dana rada iznudila milione od na stotine pogođen... Dalje

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u phishing napadima

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u phishing napadima

Prema podacima kompanije Check Point, Microsoft je brend koji se najviše zloupotrebljavao, u čak 38% svih phishing napada u prvom kvartalu 2024. Ovo... Dalje