Facebook: nova poboljšanja u bezbednosti
Društvene mreže, 17.05.2010, 13:43 PM
Prošle nedelje Facebook je objavio da je uveo promene koje bi trebalo da poboljšaju bezbednost korisničkih naloga. Cilj je da korisnik bude upozoren o pristupima svom nalogu sa drugih uređaja koje on nije odobrio.
Da biste isprobali ovo promeniti podešavanje 'Account Security' u opciji 'Account Settings' (Podešavanje naloga → Sigurnost naloga). Ako odaberete da primate obaveštenja o logovima sa drugih uređaja, kada se logujete, od vas će biti zatraženo da navedete i snimite različite uređaje sa kojih pristupate svom Facebook nalogu.

Primera radi, ako odaberete da ćete svom nalogu pristupati sa kućnog kompjutera, školskog kompjutera ili kompjutera na poslu, i sa svog mobilnog telefona, svaki put kada neko pokuša da se uloguje na vaš nalog, od njega će biti zatraženo da imenuje uređaj.

Korisnik će odmah biti obavešeten o pokušaju pristupa Facebook nalogu i to putem email-a, a postoji i mogućnost obaveštenja putem SMS-a. Ovakvo obaveštenje uključuje i uputstvo o resetovanju lozinke i uklanjanju uređaja sa liste, tako da korisnik može brzo da reaguje i obezbedi svoj nalog ukoliko mu je pristupljeno sa uređaja koji ne prepoznaje.

Druga promena koja poboljšava sigurnost Facebook naloga je novi sistem koji ima za cilj blokiranje sumnjivog logovanja. Kada se nalogu pristupa sa neuobičajenog uređaja, Facebook će zatražiti od onog koji to pokušava da odgovori na neko dodatno pitanje kako bi potvrdio identitet stvarnog vlasnika naloga. Tako od vas ili onog ko pristupa vašem nalogu sa drugog uređaja može biti zatražen odgovor na pitanje o datumu rođenja, zatim, identifikacija prijatelja sa slike ili odgovor na sigurnosno pitanje ukoliko ste takvo prethodno sami odabrali.

Kada potvrdite svoj identitet vlasnika naloga moći ćete da imate uvid o nedavnim logovima i da resetujete lozinku ukoliko vam se nedavne aktivnosti na nalogu učine sumnjivim.
U Facebook-u naglašavaju da se ovakva procedura neće dešavati često, već samo onda, u retkim prilikama, kada se primete neuobičajene aktivnosti na nalogu.
Izdvojeno
Otkrivena kampanja AccountDumpling: zloupotrebom Google AppSheet-a hakovano 30.000 Facebook naloga
Istraživači iz kompanije Guardio otkrili su novu phishing operaciju nazvanu AccountDumpling, povezanu sa akterima iz Vijetnama, koja koristi Google ... Dalje
Meta će obaveštavati roditelje o čemu njihova deca razgovaraju sa veštačkom inteligencijom: „Ovo je samo početak“
Kompanija Meta najavila je novu funkciju koja će roditeljima omogućiti uvid u teme o kojima njihova deca razgovaraju sa AI četbotom. U narednim ned... Dalje
„Možeš da glasaš za mene?“: nova prevara na X-u
Nova talas prevara širi se na X-u (bivši Twitter), gde korisnici prijavljuju sumnjive direktne poruke koje dolaze od naloga koje poznaju ili prate. ... Dalje
Meta upozorava: lažni WhatsApp instalira špijunski softver
Korisnici WhatsApp-a ponovo su meta špijunskog softvera, ali ovoga puta napad ne koristi tehničke ranjivosti već lažnu verziju aplikacije. Prema n... Dalje
Šta LinkedIn zna o vama: platforma optužena za praćenje 6.000 ekstenzija pregledača
LinkedIn se suočava sa ozbiljnim optužbama nakon objave izveštaja BrowserGatea, koji tvrdi da platforma prati hiljade ekstenzija pregledača instal... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





