Chrome će automatski menjati kompromitovane lozinke na Androidu

Mobilni telefoni, 19.05.2021, 12:00 PM

Chrome će automatski menjati kompromitovane lozinke na Androidu

Google uvodi novu funkciju za Chrome na Androidu koja će omogućiti korisnicima da jednim dodirom promene lozinke kompromitovane u incidentima u kojima je došlo do krađe i curenja podataka.

Chrome već pomaže korisnicima da provere da li su im lozinke kompromitovane a sada će im omogućiti i da ih automatski promene.

Kad god bude proveravao lozinke na podržanim veb sajtovima i u aplikacijama, i nađe kompromitovanu lozinku, Google pomoćnik će prikazati dugme „Promeni lozinku“. Kada korisnik dodirne ovo dugme, Chrome će preći na veb sajt sa kog je ukradena lozinka i samostalno proći kroz ceo proces promene lozinke.

Korisnici će imati potpunu kontrolu nad ovim, i izbor da ručno prođu kroz ceo proces promene lozinki od početka ili u bilo kom trenutku tokom tog procesa.

Čak i ako sajt još uvek nije podržan, Chromeov menadžer lozinki će vam uvek pomoći da kreirate jaku i jedinstvenu lozinku za svoj nalog.

„Pomoću Duplexa na vebu, pomoćnik preuzima zamorne delove pregledavanja veba: pomeranje, kliktanje i popunjavanje obrazaca i omogućava vam da se usredsredite na ono što vam je važno“, rekao je Patrik Neper, viši menadžer proizvoda za Google Chrome.

„A sada ove mogućnosti proširujemo još više omogućavajući vam da brzo napravite jaku lozinku za određene veb sajtove i aplikacije kada Chrome utvrdi da su vaše lozinke procurile na internetu.“

Duplex na vebu uveden je 2019. godine, kako bi Google Asistent mogao da pomogne korisnicima da lakše izvršavaju različite poslove, uključujući naručivanje hrane, proveru letova, kupovinu ulaznica za film i sada automatsku promenu kompromitovanih lozinki.

„Automatizovane promene lozinki se u Chromeu na Androidu polako uvode korisnicima koji sinhronizuju lozinke“, rekao je Neper. „Počeće u SAD, a postaće dostupno na više veb sajtova i u više zemalja u narednim mesecima.“

Google je najavio i da će menadžer lozinki Chromea za Android dobiti nekoliko poboljšanja, uključujući novi alat koja olakšava uvoz lozinki iz drugih menadžera lozinki, dublje integracije sa Chromeom i Androidom za besprekorno popunjavanje lozinki na veb sajtovima i u aplikacijama bez obzira da li ste na računaru ili mobilnom uređaju, i upozorenja o lozinkama koja vas automatski upozoravaju na sačuvane lozinke koje su kompromitovane.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Zaražene aplikacije sa Google Play preuzete 42 miliona puta

Zaražene aplikacije sa Google Play preuzete 42 miliona puta

U periodu od juna 2024. do maja 2025. godine, stotine zlonamernih Android aplikacija preuzeto je više od 40 miliona puta sa Google Play, pokazuju pod... Dalje

Google AI svakog meseca blokira više od 10 milijardi prevara na Androidu

Google AI svakog meseca blokira više od 10 milijardi prevara na Androidu

Google je objavio da njegovi sistemi za zaštitu korisnika na Androidu svakog meseca blokiraju više od 10 milijardi sumnjivih poziva i poruka širom ... Dalje

Otkrivene lažne ChatGPT, DALL·E i WhatsApp aplikacije u nezvaničnim prodavnicama aplikacija

Otkrivene lažne ChatGPT, DALL·E i WhatsApp aplikacije u nezvaničnim prodavnicama aplikacija

Istraga kompanije Appknox, specijalizovane za bezbednost mobilnih aplikacija, otkrila je zabrinjavajući trend: zlonamerne aplikacije koje se predstav... Dalje

Tap-and-Steal: novi talas napada na Android korisnike

Tap-and-Steal: novi talas napada na Android korisnike

Istraživači kompanije Zimperium otkrili su novi malver koji cilja korisnike Androida putem sistema za plaćanje dodirom (tap-to-pay). Reč je o sofi... Dalje

Herodotus: novi Android trojanac se ponaša kao čovek da bi izbegao otkrivanje

Herodotus: novi Android trojanac se ponaša kao čovek da bi izbegao otkrivanje

Istraživači su otkrili novi Android bankarski malver nazvan Herodotus, koji se izdvaja po tome što se ponaša kao čovek dok napadač daljinski upr... Dalje