Facebook aplikacija za jednostavnije modele mobilnih telefona
Mobilni telefoni, 20.01.2011, 08:51 AM

Korisnici koji žele pristup Facebooku, a nemaju pametan telefon, od sada će imati mogućnost da to urade pomoću posebne aplikacije, ali samo u nekim zemljama.
U sredu je Facebook predstavio aplikaciju za jeftinije modele mobilnih telefona sa kojih je moguć pristup internetu, a koji su još uvek zastupljeniji od pametnih telefona u mnogim delovima sveta.
Kao i Facebook aplikacije za iPhone i ostale pametne telefone, aplikacija za ove telefone je dizajnirana tako da omogući laku navigaciju, brzi pregled statusa i fotografija prijatelja i sinhronizaciju sa kontaktima na telefonu.
Dok su pametni telefoni u SAD i nekim evropskim i azijskim zemljama u širokoj upotrebi, u mnogim drugim delovima sveta internet korisci i dalje dominantno koriste jednostavnije mobilne uređaje. Prošle godine, Facebook je pokrenuo veb-sajt za mobilne telefone http://0.facebook.com za korisnike sa sporijom internet konekcijom i manje naprednim mobilnim telefonima. Sajt je dizajniran tako da je omogući brži rad jer se koristi samo tekst. Sa novom aplikacijom Facebook korisnicima će na raspolaganju biti i grafički sadržaj.
Nova aplikacija radi na više od 2500 modela mobilnih telefona proizvođača kao što su Sony, Nokia, Ericsson i drugi, ali u ovom trenutku neće biti odmah dostupna u svim zemljama sveta.
Za sada, aplikaciju će svojim korisnicima moći da ponude mobilni operateri u Šri Lanki, Ukrajini, Poljskoj, Singapuru, Saudijskoj Arabiji, Hong Kongu, Tunisu, Dominikanskoj Republici i Rumuniji, a uskoro će istu uslugu moći da očekuju i Facebook korisnici u Kanadi, Indiji, Meksiku, Brazilu i Bugarskoj.

Izdvojeno
Android 16 dobija zaštitu od povezivanja na lažne bazne stanice

Zamislite da ste negde u gradu, telefon vam pokazuje pun signal, ali vi ste zapravo povezani na lažnu mrežu koja može da vas špijunira. Zvuči kao... Dalje
Istraživanje otkriva: Besplatne VPN aplikacije ugrožavaju privatnost miliona korisnika

U eri kada sve više ljudi koristi VPN servise da bi zaštitili svoju privatnost, pojavljuju se ozbiljna upozorenja da neki od tih alata, naročito ak... Dalje
U aplikacijama u Apple App Store i Google Play pronađen novi malver SparkKitty koji krade slike i kriptovalute
.png)
Istraživači kompanije Kaspersky otkrili su novi mobilni malver za krađu kriptovaluta pod nazivom SparkKitty. Malver je pronađen u aplikacijama u z... Dalje
Novi trikovi starog prevaranta: otkrivena nova verzija Android malvera Godfather

Istraživači sajber bezbednosti u Zimperium zLabs-u otkrili su novu verziju Android malvera „Godfather“ koja koristi naprednu tehniku naz... Dalje
Skoro polovina korisnika mobilnih telefona svakodnevno se susreće sa prevarama

Skoro polovina (44%) korisnika mobilnih telefona navodi da su svakodnevno izloženi prevarama i pretnjama, a većina je zabrinuta zbog gubitka važni... Dalje
Pratite nas
Nagrade