Facebook uvodi end-to-end enkripciju za sve korisnike Messengera
Mobilni telefoni, 05.10.2016, 00:30 AM
Sve je više servisa za razmenu poruka koji nude end-to-end enkripciju kako bi uverili svoje korisnike da su njihovi razgovori sigurni. Potreba da se korisnici uvere da su njihovi razgovori bezbedni postala je još veća pošto je Edvard Snouden razotkrio špijunske programe američke Nacionalne bezbednosne agencije (NSA). Facebook Messenger je još jedan u nizu popularnih servisa za razmenu poruka koji je ponudio korisnicima end-to-end enkripciju. Pre nekoliko meseci Facebook je najavio ovaj vid zaštite komunikacija svojih korisnika, a od juče je započeo uvođenje end-to-end enkripcije za više od milijardu korisnika Messengera širom sveta.
Ovo bi trebalo da zaštiti korisnike od špijuniranja, i to ne samo obaveštajnih službi, već i hakera i samog Facebooka. Poruke koje šalju korisnici biće šifrovane, a jedini problem je to što end-to-end enkripcija nije podrazumevana opcija.
Korisnici će morati da aktiviraju opciju "secret conversations" u Facebook Messengeru da bi njihovi razgovori bili šifrovani. Ovoj opciji se može pristupiti pritiskom na ime kontakta u chatu i izborom "secret conversations".
Kada aktiviraju ovu funkciju korisnici mogu da nastave sa razgovorom kao što to inače čine. Funkcija takoće omogućava i dodavanje tajmera za brisanje poruka u vremenu od 5 sekundi do 24 sata. Video snimci i GIF-ovi ne mogu da se šalju kada je ova opcija uključena, ali su slike i stikeri podržani.
End-to-end enkripcija će funkcionisati ako oba učesnika u razgovoru imaju najnoviju verziju Messengera, a oni će moći da pristupe šifrovanim razgovorima samo sa jednog svog uređaja.
Izdvojeno
Novi Android trojanci koriste veštačku inteligenciju za automatizovane klikove na oglase
Istraživači kompanije za mobilnu bezbednost Dr.Web otkrili su novu porodicu Android trojanaca koja koristi veštačku inteligenciju za automatsko ot... Dalje
Ne odlažite ažuriranje iPhone-a: iOS 26.2 donosi zaštitu od dve ranjivosti koje se koriste za špijuniranje
Apple je 12. decembra 2025. zakrpio dve WebKit zero-day ranjivosti koje su povezane sa plaćeničkim špijunskim softverom. Ove zakrpe dostupne su isk... Dalje
Frogblight: novi Android malver krade podatke i prazni bankovne račune
Istraživači kompanije Kaspersky otkrili su novi Android malver pod nazivom Frogblight, koji krade osetljive podatke sa zaražnih uređaja i prazni b... Dalje
Kimwolf botnet: vojska zaraženih Android uređaja van kontrole
Istraživači kompanije Xlab otkrili su jedan od najvećih ikada zabeleženih botneta, nazvan Kimwolf, koji trenutno obuhvata oko 1,8 miliona zaražen... Dalje
Cellik: Android malver u zaraženim verzijama Google Play aplikacija
Na hakerskim forumima pojavio se novi Android malware-as-a-service (MaaS) pod nazivom Cellik, koji napadačima nudi mogućnost ubacivanja malvera u po... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





