Google Phone aplikacija za Android sada ima filtere za sprečavanje neželjenih poziva
Mobilni telefoni, 16.07.2018, 08:30 AM
Google mesecim testira novu funkciju koja može automatski da filtrira pozive za koje otkrije da su neželjeni, šaljući ih direktno na govornu poštu. Vaš telefon neće zvoniti, niti ćete dobiti obaveštenje o propuštenom pozivu za bilo koji poziv koji Google prepozna kao spam.
Još u aprilu, Google je objavio beta verziju Google Phone aplikacije, koja testira upravo ovu funkciju.
Ako oni koji stoje iza neželjenih poziva ostave govornu poštu, to će završiti u vašem prijemnom poštanskom sandučetu govorne pošte. Ali opet neće biti obaveštenja o tome. "U vašoj istoriji poziva ipak ćete videti filtrirane pozive i moći ćete da proverite svu govornu poštu koju primite", kaže Google na svojoj stranici za pomoć.
Ideja je da ne budete stalno prekidani takvim pozivima.
Nova funkcija je već aktivirana na mnogim uređajima. Novu funkciju možete naći u podešavanjima, u Caller ID & spam meniju Google Phone aplikacije gde ćete videti opciju Filter spam calls. Naravno, možete je isključiti kad god poželite ako ne verujete da Googleova aplikacija može da vam pomogne sa neželjenim pozivima.
Google Phone aplikacija već identifikuje sumnjive neželjene pozive tako što ceo ekran telefona postane crven kada telefon zvoni, što je jasan vizuelni indikator da se ne bi trebalo javiti.
Ove funkcije funkcionišu samo za pozive koje Google može da otkrije. Međutim, često ne uspeva da prepozna dosadne pozive sa brojeva koji imaju isti pozivni broj i prvih nekoliko brojeva kao i vaš broj. Ali, zajedno sa drugim korisnicima možete pomoći Googleovom sistemu tako što ćete prijaviti neželjene pozive koji uspeju da prođu kroz spam filtere aplikacije.
Izdvojeno
Android 17 uvodi novu zaštitu: aplikacije gube pristup Accessibility Services API-ju
Google testira novu bezbednosnu funkciju u okviru Android Advanced Protection Mode (AAPM) koja će ograničiti način na koji aplikacije mogu da koris... Dalje
BeatBanker: kako novi Android trojanac koristi „tihu muziku“ za krađu kriptovaluta
Istraživači iz kompanije Kaspersky otkrili su novi Android malver nazvan BeatBanker, koji koristi neobičnu taktiku kako bi ostao aktivan na zaraže... Dalje
Google zakrpio zero-day ranjivost u Qualcomm komponenti korišćenu u ciljanim napadima
Google je objavio martovsko bezbednosno ažuriranje za Android, kojim je zakrpljeno ukupno 129 ranjivosti, uključujući zero-day propust CVE-2026-213... Dalje
Oblivion: novi Android malver se širi kroz lažno sistemsko ažuriranje
Istraživači iz kompanije Certo otkrili su Android trojanca pod nazivom Oblivion, koji se javno prodaje sajber kriminalcima za mesečnu pretplatu od ... Dalje
ZeroDayRAT: novi malver za špijuniranje i krađu kriptovaluta na Android i iOS uređajima
Nova mobilna špijunska platforma pod nazivom ZeroDayRAT promoviše se na Telegram kanalima kao pretplatnička Malware-as-a-Service (MaaS) usluga koja... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





