Google će tražiti od programera Android aplikacija da javno objave svoju kućnu adresu na Google Play

Mobilni telefoni, 21.09.2014, 23:17 PM

Google će tražiti od programera Android aplikacija da javno objave svoju kućnu adresu na Google Play

Programeri Android aplikacija koje se kupuju će od sledećeg meseca podacima svog profila morati da dodaju svoju kućnu adresu ili adresu svoje firme, najavila je kompanija Google.

Adresa programera biće vidljiva svim korisnicima na stranici aplikacije. Do sada, samo oni koji bi kupili aplikaciju mogli su videti tu informaciju u svom Google Novčaniku.

Google je već započeo sa obaveštavanjem programera o ovoj novini.

Kompanija je najavila da će od 30. septembra uvesti brojne promene u pogledu prikazvanja aplikacija na Google Play marketu, "u skladu sa zakonima o zaštiti potrošača i trenutnim najboljim iskustvima", kako bi se obezbedilo transparentnije i pozitivnije korisničko iskustvo.

Google je potvrdio da će zahtevati od programera adresu, i da će ta obaveza važiti za programere aplikacija koje se plaćaju i koje omogućavaju kupovinu u okviru samih aplikacija.

Ukoliko ne pruže tu informaciju u predviđenom roku, Google će preduzeti određene mere koje uključuju i ograničenja u pogledu ažuriranja aplikacija, kao i zabranu objavljivanja novih aplikacija. Ukoliko takve mere ne daju rezultate, a programer uprkos tome odbije da svom profilu doda traženu adresu, Google će primeniti oštriju kaznu za neposlušne programere - uklanjanje njihovih aplikacija iz prodavnice.

Iz kompanije nisu naveli na koje su zakone o zaštiti potrošača mislili kada govore o usklađivanju novih pravila sa postojećim zakonima, ali je moguće da je u pitanju evropska direktiva o pravima potrošača koja je stupila na snagu 13. juna ove godine.

Izvesno je da se mnogim programerima novo pravilo neće dopasti, što posebno važi za nezavisne programere koji ne mogu da objave adresu svoje firme, već će morati da objave svoju kućnu adresu koja će biti javno dostupna na internetu.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Cellik: Android malver u zaraženim verzijama Google Play aplikacija

Cellik: Android malver u zaraženim verzijama Google Play aplikacija

Na hakerskim forumima pojavio se novi Android malware-as-a-service (MaaS) pod nazivom Cellik, koji napadačima nudi mogućnost ubacivanja malvera u po... Dalje

Apple pozvao korisnike da hitno ažuriraju svoje uređaje: hakeri zloupotrebljavaju ranjivosti u iOS

Apple pozvao korisnike da hitno ažuriraju svoje uređaje: hakeri zloupotrebljavaju ranjivosti u iOS

Apple je pozvao korisnike da odmah ažuriraju svoje iPhone uređaje nakon što je potvrdio da hakeri već zloupotrebljavaju nove bezbednosne propuste ... Dalje

Novi Android malver DroidLock zaključava telefone i snima žrtve prednjom kamerom

Novi Android malver DroidLock zaključava telefone i snima žrtve prednjom kamerom

Istraživači Zimperium zLabs-a otkrili su novi Android malver nazvan DroidLock, koji se ponaša poput ransomware-a, omogućavajući napadačima da po... Dalje

Android 17 donosi dugo očekivanu funkciju zaključavanja aplikacija

Android 17 donosi dugo očekivanu funkciju zaključavanja aplikacija

Google bi sa Androidom 17 konačno mogao da uvede funkciju zaključavanja aplikacija, nešto što korisnici traže godinama. U poslednjoj Android Cana... Dalje

Nova verzija malvera ClayRat snima ekran, rekonstruiše PIN i zaobilazi Google Play Protect

Nova verzija malvera ClayRat snima ekran, rekonstruiše PIN i zaobilazi Google Play Protect

Istraživači kompanije Zimperium otkrili su novu verziju špijunskog softvera ClayRat za Android, sa znatno proširenim funkcijama nadzora, krađe po... Dalje