Hakerski alat za Android krade podatke sa računara
Mobilni telefoni, 02.07.2013, 08:44 AM
Za krađu podataka sa računara kriminalcima je obično potreban malver koji može da obavi takav zadatak, naravno, pošto prethodno pronađe put do računara i inficira ga. Međutim, to nije i jedini način. Stručnjaci kompanije F-Secure otkrili su aplikaciju koja Android uređaj pretvara u hakerski alat i omogućava krađu podataka sa računara koji je povezan sa zaraženim telefonom.
Aplikacija o kojoj je reč nazvana je USB Cleaver (Hack-Tool:Android/UsbCleaver.A). Kada se instalira i pokrene, aplikacija traži od korisnika da preuzme dodatne fajlove sa udaljenog servera koji se čuvaju u folderu /mnt/sdcard/usbcleaver/system.
Preuzeti fajlovi su u suštini različiti programi čija je funkcija da pronađu i ukradu određene podatke kada se Android uređaj putem USB-a poveže sa Windows računarom.
Tako kada se Android uređaj poveže sa Windows računarom, on automatski počinje sa prikupljanjem lozinki browser-a (Firefox, Chrome i IE), lozinke za Wi-Fi i mrežnih podataka.
Aplikacija omogućava napadaču da odabere koju vrstu podataka želi da prikupi. Prikupljene informacije se čuvaju u folderu na SD kartici Android uređaja.
Srećom, način na koji korisnici mogu da se zaštite od ovakvih hakerskih alata je veoma jednostavan: onemogućavanjem Autorun funkcije, što je inače standard na Windows 7 računarima. Kada je Autorun onemogućen, hakerski alat ne radi. Pored toga, na starijim sistemima, mobilni drajveri moraju biti instalirani ručno da bi napad funkcionisao, kažu iz F-Secure.
Izdvojeno
Android 17 donosi zaštitu od lažnih poziva banaka i krađe telefona
Google će sledećeg meseca predstaviti Android 17, koji donosi niz novih bezbednosnih funkcija i funkcija privatnosti fokusiranih na zaštitu od bank... Dalje
Korisnici Androida i iPhonea sada mogu da šalju šifrovane poruke jedni drugima
Apple i Google su počeli sa uvođenjem end-to-end enkripcije (E2EE) za RCS poruke između iPhone i Android uređaja, čime se zatvara jedan od najve... Dalje
Google upozorava korisnike Androida: kritična ranjivost omogućava napade bez klika
Google je pozvao korisnike Androida da što pre instaliraju najnovije bezbednosne zakrpe nakon otkrivanja kritične ranjivosti koja bi mogla omogućit... Dalje
Apple objavio hitno ažuriranje: obrisane poruke ostajale u notifikacijama iPhone-a
Apple je objavio vanredna bezbednosna ažuriranja za iPhone i iPad uređaje kako bi rešio propust u Notification Services sistemu koji je mogao da za... Dalje
Kako su državni špijunski alati za iPhone završili u rukama sajber kriminalaca
Dva nova malvera za špijunažu, DarkSword i Coruna, predstavljaju ozbiljan zaokret u napadima na iOS uređaje, jer omogućavaju infekciju bez ikakve ... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





