Nacionalisti u Kini pozivaju na bojkot iPhonea, direktor Huaweija kaže da i dalje kupuje iPhone članovima porodice
Mobilni telefoni, 24.05.2019, 10:30 AM
Kampanja američkih vlasti protiv kompanije Huawei, i stavljanje kineskog tehnološkog giganta na crnu listu kompanija sa kojima američke kompanije ne mogu da sarađuju, moglo bi se odraziti na poslovanje kompanije Apple u Kini, u kojoj se sve više ljudi odlučuje na bojkot Appleovih telefona.
South China Morning Post citira nekoliko bivših korisnika Appleovih uređaja koji su odlučili da pređu sa iPhonea na Huawei pametne telefone u znak podrške domaćoj komaniji.
Oni tvrde da je sramota koristiti iPhone ovih dana s obzirom na ono što se dešava sa kompanijom Huawei.
Vang Ziksin, menadžer u kompaniji koja je "jedan od najvećih proizvođača solarnih modula u Kini" i "obožavalac iPhonea", kako ga je nazvao South China Morning Post, već je prešao na Huawei nakon što je prošle nedelje američki predsednik Donald Tramp potpisao naredbu o novim ograničenima u poslovanju koja su teško pogodila kinesku kompaniju.
Vang je rekao da oseća da “mora da pokaže podršku kineskim brendovima”, posebno u klimi trgovinskog rata, i da je Huawei "kompanija koja uživa reputaciju proizvođača koji nudi bolji kvalitet po jeftinijoj ceni. "P30 je brži i može snimati bolje fotografije", kaže Vang.
U isto vreme, Sam Li koji radi u državnoj telekomunikacionoj kompaniji, tvrdi da je “neprijatno” koristiti iPhone ovih dana, jer svi podržavaju Huawei.
"Vrlo je neprijatno izvući iPhone iz džepa danas kada svi rukovodioci kompanije koriste Huawei", kaže on.
Analitičari smatraju da bi Apple mogao da ima problema u Kini, s obzirom na nacionalnu emociju oko zabrane koja je uvedena u SAD za Huawei. Oni misle da bi zbog toga Huawei mogao pridobiti korisnike u Kini, osim ako kompaniju u tome ne budu ometali problemi sa snabdevanjem hardverom.
Kina je već problematično tržište za Apple, jer kompanija ima udeo na lokalnom tržištu od 9,1%, koji je u prvom kvartalu ove godine pao za 7%.
Ipak, osnivač kompanije Huawei Ren Žengfrej je pokušao da “ohladi nacionalistički žar” onih koji pozivaju na bojkot Appleovih telefona rekavši da se patriotizam ne sme povezivati sa kupovinom Huawei telefona.
"IPhone ima dobar ekosistem i kada se moja porodica nalazi u inostranstvu, još uvek im kupujem iPhone, tako da se ne može misliti da ljubav prema Huaweiju treba da znači ljubav samo prema Huawei telefonima", rekao je Ren u intervjuu koji je dao kineskim državnim medijima.
On je rekao da je ipak zahvalan američkim kompanijama koje su mnogo doprinele razvoju njegove kompanije. Mnogi od konsultanata kompanije Huawei su iz američkih kompanija kao što je IBM, istakao je Ren.
Izdvojeno
Cellik: Android malver u zaraženim verzijama Google Play aplikacija
Na hakerskim forumima pojavio se novi Android malware-as-a-service (MaaS) pod nazivom Cellik, koji napadačima nudi mogućnost ubacivanja malvera u po... Dalje
Apple pozvao korisnike da hitno ažuriraju svoje uređaje: hakeri zloupotrebljavaju ranjivosti u iOS
Apple je pozvao korisnike da odmah ažuriraju svoje iPhone uređaje nakon što je potvrdio da hakeri već zloupotrebljavaju nove bezbednosne propuste ... Dalje
Novi Android malver DroidLock zaključava telefone i snima žrtve prednjom kamerom
Istraživači Zimperium zLabs-a otkrili su novi Android malver nazvan DroidLock, koji se ponaša poput ransomware-a, omogućavajući napadačima da po... Dalje
Android 17 donosi dugo očekivanu funkciju zaključavanja aplikacija
Google bi sa Androidom 17 konačno mogao da uvede funkciju zaključavanja aplikacija, nešto što korisnici traže godinama. U poslednjoj Android Cana... Dalje
Nova verzija malvera ClayRat snima ekran, rekonstruiše PIN i zaobilazi Google Play Protect
Istraživači kompanije Zimperium otkrili su novu verziju špijunskog softvera ClayRat za Android, sa znatno proširenim funkcijama nadzora, krađe po... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





