Nokia 9 ima neverovatan bag: može je otključati tuđi prst ili pakovanje žvaka
Mobilni telefoni, 23.04.2019, 02:30 AM
Pametni telefon Nokia 9 PureView ima ozbiljan sigurnosni problem - telefon se može otključati ne samo neregistrovanim otiskom prsta, već i predmetima kao što je pakovanje žvaka.
Video koji to potvrđuje objavljen je na Twitteru, a potvrda je stigla i od drugih korisnika ovog telefona.
Drugim rečima, izgleda da to nije izolovan slučaj, i najverovatnije, problem je nastao sa najnovijim Android 9 Pie ažuriranjem označenim kao verzija 4.22.
Ovo ažuriranje treba da poboljša stabilnost sistema, poboljša korisnički interfejs i instalira Googleovu bezbednosnu zakrpu za april 2019. za Android.
Korisnik Twittera Decoded Pixel je prvi prijavio problem. On je rekao da se Nokia 9 može otključati otiskom prsta koji nije registrovan. Na to je odgovorio drugi korisnik koji je rekao da se to događa "s vremena na vreme".
Video koji je postavio isti korisnik pokazuje da je Nokia 9 otključana tuđim prstom i pakovanjem žvakaćih guma, i to samo dodirivanjem ekrana u području u kojem je senzor otiska prsta ugrađen u staklo.
Korisnici na Redditu potvrdili su da je to moguće sa skoro svim prstima i različitim predmetima.
Jedan od njih je rekao da je uređaj moguće otključati čak i prstom oko kog je umotana majica ili neka druga tkanina.
Ostaje da se vidi koliko brzo će Nokia isporučiti zakrpu, ali u međuvremenu, korisnici bi trebalo da onemoguće otključavanje otiskom prsta i da se drže standardnog otključavanja lozinkom da bi blokirali neovlašćeni pristup svojim uređajima.
Izdvojeno
Frogblight: novi Android malver krade podatke i prazni bankovne račune
Istraživači kompanije Kaspersky otkrili su novi Android malver pod nazivom Frogblight, koji krade osetljive podatke sa zaražnih uređaja i prazni b... Dalje
Kimwolf botnet: vojska zaraženih Android uređaja van kontrole
Istraživači kompanije Xlab otkrili su jedan od najvećih ikada zabeleženih botneta, nazvan Kimwolf, koji trenutno obuhvata oko 1,8 miliona zaražen... Dalje
Cellik: Android malver u zaraženim verzijama Google Play aplikacija
Na hakerskim forumima pojavio se novi Android malware-as-a-service (MaaS) pod nazivom Cellik, koji napadačima nudi mogućnost ubacivanja malvera u po... Dalje
Apple pozvao korisnike da hitno ažuriraju svoje uređaje: hakeri zloupotrebljavaju ranjivosti u iOS
Apple je pozvao korisnike da odmah ažuriraju svoje iPhone uređaje nakon što je potvrdio da hakeri već zloupotrebljavaju nove bezbednosne propuste ... Dalje
Novi Android malver DroidLock zaključava telefone i snima žrtve prednjom kamerom
Istraživači Zimperium zLabs-a otkrili su novi Android malver nazvan DroidLock, koji se ponaša poput ransomware-a, omogućavajući napadačima da po... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





