Samsung uvodi Auto Blocker koji će štititi korisnike Galaxy uređaja od malvera

Mobilni telefoni, 01.11.2023, 11:00 AM

Samsung uvodi Auto Blocker koji će štititi korisnike Galaxy uređaja od malvera

Samsung je predstavio novu bezbednosnu funkciju pod nazivom „Auto Blocker“ kao deo ažuriranja One UI 6, nudeći korisnicima poboljšanu zaštitu od malvera na Galaxy uređajima.

Auto Blocker je bezbednosna funkcija koja se može uključiti i koja sprečava bočno učitavanje rizičnih aplikacija preuzetih izvan Galaxy Store i Google Play.

Ova funkcija trebalo bi da zaštiti korisnike od društvenog inženjeringa i prevaranata čiji je cilj da ubede korisnike da preuzmu i instaliraju aplikacije koje bi mogle inficirati uređaje malverom ili špijunskim softverom.

Korisnici koji moraju ili žele da instaliraju APK-ove iz nezvaničnih izvora i dalje će to moći da urade, jer Auto Blocker nije podrazumevano uključen.

Druga karakteristika Auto Blockera je mogućnost obavljanja bezbednosnih provera aplikacijama kompanije McAfee.

Auto Blocker takođe sprečava neovlašćene komande i instalaciju softvera preko USB porta, štiteći korisnike kada pune uređaje na javnim mestima.

I Message Guard je takođe poboljšan podrškom za popularne mesindžere. On je do sada štitio od napada nultim klikom samo u Google i Samsung aplikacijama za poruke, a sada pokriva i Messenger, Telegram, KakaoTalk i WhatsApp.

Auto Blocker i ažurirani Message Guard dostupni su na Samsung Galaxy uređajima sa najnovijom verzijom One UI.

Za sada su samo Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra dobili ažuriranje, ali bi One UI 6 uskoro trebalo da dobiju i drugi Samsungovi telefoni koji su navedeni na sajtu kompanije.

Korisnici mogu da aktiviraju funkciju zaštite u Settings > Security and Privacy> Auto Blocker.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Android 17 donosi dugo očekivanu funkciju zaključavanja aplikacija

Android 17 donosi dugo očekivanu funkciju zaključavanja aplikacija

Google bi sa Androidom 17 konačno mogao da uvede funkciju zaključavanja aplikacija, nešto što korisnici traže godinama. U poslednjoj Android Cana... Dalje

Nova verzija malvera ClayRat snima ekran, rekonstruiše PIN i zaobilazi Google Play Protect

Nova verzija malvera ClayRat snima ekran, rekonstruiše PIN i zaobilazi Google Play Protect

Istraživači kompanije Zimperium otkrili su novu verziju špijunskog softvera ClayRat za Android, sa znatno proširenim funkcijama nadzora, krađe po... Dalje

Google uvodi novu zaštitu tokom poziva: Android upozorava na moguće prevare u realnom vremenu

Google uvodi novu zaštitu tokom poziva: Android upozorava na moguće prevare u realnom vremenu

Nekada je bilo lako prepoznati prevaru - loš engleski, čudne poruke, očigledno lažni pošiljaoci. Ali u poslednjih nekoliko godina prevaranti su p... Dalje

Google objavio zakrpe za ranjivosti koje se već koriste u napadima

Google objavio zakrpe za ranjivosti koje se već koriste u napadima

Google je u svom najnovijem Android bezbednosnom biltenu otkrio 107 ranjivosti „nultog dana“ koje pogađaju Android i sve uređaje baziran... Dalje

Albiriox: novi Android bankarski malver daje kriminalcima potpunu kontrolu nad telefonom

Albiriox: novi Android bankarski malver daje kriminalcima potpunu kontrolu nad telefonom

Albiriox je novi Android bankarski malver koji omogućava napadačima potpunu daljinsku kontrolu nad zaraženim telefonom uživo, što je dovoljno da ... Dalje