Uhapšen jedan od najtraženijih begunaca, haker koji je hakovao JPMorgan Chase

Sajber hronika, 16.12.2016, 00:30 AM

Uhapšen jedan od najtraženijih begunaca, haker koji je hakovao JPMorgan Chase

Haker koji se nalazi na listi najtraženijih sajber kriminalaca Federalnog istražnog biroa (FBI) a koji stoji iza najveće krađe finansijskih podataka uhapšen je na Međunarodnom aerodromu Džon F. Kenedi u Njujorku.

Džošua Semjuel Aron je optužen da je bio član hakerske grupe koja je napala nekoliko američkih finansijskih institucija, među kojima je i JPMorgan Chase.

Američke vlasti veruju da je Aron živeo u Moskvi u koju je pobegao kada je 2015. protiv njega podignuta optužnica zbog hakerskog napada koji je kompromitovao lične podatke više od 100 miliona ljudi.

Juna 2015., američki okružni sud izdao je nalog za njegovo hapšenje. Agenti FBI i američke Tajne službe uhapsili su Arona odmah po sletanju aviona kojim je doputovao u SAD, saopštilo je američko Ministarstvo pravde.

Američki tužilac Prit Barara rekao je da je Aron hakovao mreže desetina američkih kompanija, što je dovelo do krađe personalnih informacija od američkih finansijskih institucija, najvećoj u istoriji SAD. Zahvaljujući naporima FBI i Tajne službe, Aron će se sada pridružiti svojim saučesnicima u sudnici Američkog suda Južnog okruga Njujorka. Osim Arona pred sudom će se pojaviti i Geri Šalon i Ziv Orenštajn.

Sva trojica su, između ostalog, optužena i za krađu 18 miliona dolara od žrtava, pranje novca, krađu identiteta i hakovanje.

Šalon i Orenštajn su uhapšeni u Izraelu, u julu prošle godine, a izručeni su SAD u junu ove godine.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Evropol zatvorio najstariji sajt za onlajn prodaju droge

Evropol zatvorio najstariji sajt za onlajn prodaju droge

Policije nekoliko evropskih zemalja, predvođene Evropolom, zatvorile su jednu od najstarijih platformi za prodaju narkotika na dark vebu, Archetyp Ma... Dalje

Identifikovano više od stotinu korisnika sada ugašenog foruma za sajber kriminal, najmlađi ima samo 11 godina

Identifikovano više od stotinu korisnika sada ugašenog foruma za sajber kriminal, najmlađi ima samo 11 godina

Holandska policija pozvala je na informativni razgovor najmanje 20 korisnika hakerskog foruma Cracked.io, ozloglašenog ilegalnog tržišta koje je za... Dalje

SAD nude nagradu od 10 miliona dolara za informacije o tvorcu malvera RedLine

SAD nude nagradu od 10 miliona dolara za informacije o tvorcu malvera RedLine

Američka vlada ponudila je nagradu do 10 miliona dolara za informacije koje bi dovele do identifikacije ili lociranja Maksima Aleksandrovića Rudome... Dalje

Nastavljena operacija End Game: demontirana infrastruktura malvera DanaBot

Nastavljena operacija End Game: demontirana infrastruktura malvera DanaBot

Međunarodna akcija, koju su predvodili Evropol i Evrodžast, rezultirala je gašenjem više od 300 servera i 650 domena širom sveta. Takođe je zapl... Dalje

Zaplenjena infrastruktura omiljenog malvera sajber kriminalaca Lumma Stealer

Zaplenjena infrastruktura omiljenog malvera sajber kriminalaca Lumma Stealer

Microsoft je objavio da je predvodio globalnu akciju organa za sprovođenje zakona i kompanija za sajber bezbednost tokom koje je izvedeno uklanjanje ... Dalje