52000 kamera za video nadzor beba podložno hakerskim napadima
Vesti, 22.02.2018, 11:00 AM

Sigurnosni propust u Mi-Cam smart sistemu za video nadzor može omogućiti hakerima da preuzmu kontrolu nad uređajima ma gde se oni nalazili. Propust u Mi-Cam, WiFi sistemu za video nadzor koji proizvodi MiSafes a koji se reklamira kao video nadzor za bebe i kućne ljubimce, napadači mogu iskoristiti za špijuniranje objekta.
Kao i većina ovakvih sistema koji su danas dostupni na tržištu, i Mi-Cam omogućava korisnicima da instaliraju Android ili iOS aplikaciju na telefonima da bi se povezali sa uređajem i mogli da imaju uvid u ono što se dešava sa detetom, kućnim ljubimcem ili kućom.
Istraživači iz austrijsko-nemačke firme SEC Consult otkrili su da komunikacije između mobilnih aplikacija, Mi-Cam uređaja i povezanih cloud servera nisu bezbedne.
Oni su otkrili čak šest slabosti u sistemu koje napadači mogu iskoristiti da preotmu Mi-Cam video sesiju od drugih uređaja bez potrebe za uparivanjem ili autentifikacijom sa kamerama.
Napad je lako izvesti jer napadaču nije potreban SSL sertifikat koji štiti komunikacijski kanal aplikacija-server-uređaj, već samo kopija mobilne aplikacije, proxy server i da zna da iskoristi propust. Ako to zna, on može da uskače u video sesije bilo kog Mi-Cam uređaja.
Istraživači su kontaktirali MiSafes i kineski CERT da bi ovi propusti bili ispravljeni, ali do sada niko nije odgovorio.
Istraživači procenjuju da ima oko 52000 ranjivih uređaja. Oni savetuju da se ovi uređaji ne koriste dok se ne nađe neko rešenje.
Prema njihovim rečima, propusti koje su otkrili utiču na Mi-Cam Android aplikaciju v1.2.0, iOS aplikaciju v1.0.5, i Mi-Cam firmware v1.0.38.

Izdvojeno
Kako veštačka inteligencija pomaže u borbi protiv prevara na internetu
.jpg)
Više od decenije, Google koristi veštačku inteligenciju za zaštitu korisnika od prevara na internetu koji žele da dobiju pristup njihovom novcu i... Dalje
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Pratite nas
Nagrade