AV TEST: Najbolji antivirusi za Windows 10 (oktobar)
Vesti, 30.11.2018, 09:00 AM
Ako ste u nedoumici koji bi antivirusni softver pružio najbolju zaštitu vašem računaru, možda će vam rezultati najnovijih testova nemačke laboratorije AV-TEST biti od pomoći da donesete odluku o najboljem rešenju za zaštitu Windowsa 10.
Testovi nisu doneli veća iznenađenja. Istraživanje sprovedeno u septembru i oktobru 2018. godine stavilo je skoro iste sigurnosne proizvode na vodeće pozicije.
Maksimalni rezultat od 18 poena ostvarili su Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security, BullGuard Internet Security, Kaspersky Internet Security, Microworld eScan Internet Security Suite i Symantec Norton Security.
Naravno, ne bi se moglo reći da je očekivano da će aplikacije BullGuard i Microworld pokazati performanse kao i proizvodi vrhunskih proizvođača kao što su Kaspersky i Bitdefender, ali prema AV-TEST-u, svi ovi proizvodi su dobili šest poena na svakom od tri testa koji ocjenjuju zaštitu, performanse i upotrebljivost.
Ono što je neočekivano je rezultat Malwarebytes Premium koji je ostvario najgori rezultat u ovom krugu antivirusnih testova. Aplikacija je dobila samo 4 poena za zaštitu, 5 poena za performanse i 4,5 poena za upotrebljivost, sa konačnim rezultatom od 13,5 poena. To je bio sigurnosni proizvod sa najnižim rezultatom kada je reč o zaštiti od malvera koju je ponudio tokom testiranja.
Što se tiče podrazumevane zaštite Windowsa 10, Windows Defendera, učinak je, mora se priznati, impresivan i ovo je drugi put da se Windows Defender približio vrhunskim sigurnosnim proizvodima na tržištu. Windows Defender, koji je podrazumevano omogućen u Windowsu 10, dobio je ukupno 17 poena - 5,5 poena za zaštitu, 5,5 poena za performanse i 6 poena za upotrebljivost.

Izdvojeno
Ažurirane ekstenzije za Chrome i Edge zarazile 4,3 miliona uređaja
Istraživači iz kompanije Koi Security upozoravaju na opsežnu i izuzetno dobro prikrivenu kampanju koja je zarazila uređaje 4,3 miliona korisnika v... Dalje
Procurelo 1,3 milijarde lozinki i 2 milijarde imejl adresa - proverite da li je i vaša među njima
Ako niste skoro proveravali da li su vaše lozinke negde procurele, sada je pravi trenutak. U javnosti se pojavilo 1,3 milijarde jedinstvenih lozinki ... Dalje
OpenAI potvrdio curenje podataka - ChatGPT nalozi bezbedni
OpenAI je potvrdio da je došlo do curenja podataka, ali ne zbog direktnog napada na njihove sisteme, već kompromitovanjem Mixpanel-a, analitičkog ... Dalje
Piratske kopije Battlefield 6 pune malvera
Istraživači iz Bitdefender Labs-a upozorili su na novu kampanju koja cilja gejmere koji su u potrazi za „besplatnim“ ili hakovanim verzi... Dalje
Novi ClickFix napadi: lažni porno sajtovi iz oglasa šire malvere
Istraživači iz kompanije Acronis upozoravaju na novu kampanju koja kombinuje ClickFix trikove i lažne porno sajtove kako bi prevarila korisnike da ... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





