Ako nađete način da hakujete Facebook ili Instagram naloge, Facebook vas može nagraditi sa 40000 dolara
Vesti, 23.11.2018, 13:00 PM

Sjajna vest za lovce na bagove. Za kritične bezbednosne propuste koji mogu omogućiti napadačima da potpuno preuzmu kontrolu nad korisničkim nalozima, a koje pronađete na web sajtovima i aplikacijama koje su u vlasnišvu Facebooka, možete da budete nagrađeni sa 40000 dolara.
U najnovijem saopštenju koje je kompanija objavila na svom sajtu, gigant društvenih mreža da je povećao novčanu nagradu za bagove koji mogu da omoguće napadačima da preuzimaju kontrolu nad nalozima. Povećanje nagrade je verovatno rezultat nastojanja Facebooka da podstakne bezbednosne istraživače i lovce na bagove da pomognu kompaniji da reši probleme pre nego što ih hakeri zloupotrebe.
Istraživači koji pronađu sigurnosne ranjivosti u svim proizvodima koji su u vlasništvu Facebooka, uključujući Instagram, WhatsApp i Oculus, a koje mogu dovesti do potpunog preuzimanja naloga, uključujući curenje pristupnih tokena ili mogućnost pristupa važećim sesijama korisnika, biće nagrađeni prosečnom nagradom od 40000 dolara - ukoliko interakcija korisnika nije uopšte potrebna i sa 25000 dolara, ako je potrebna minimalna interakcija korisnika
"Povećavajući nagradu za ranjivosti koje omogućavaju preuzimanja naloga i smanjujući tehničke troškove neophodne za ispunjavanje uslova za plaćanje grešaka, nadamo se da ćemo podstaći još veći broj visokokvalitetnih podnesaka naših postojećih i novih “white hat” istraživača, koji će nam pomoći da zaštitimo više od 2 milijarde korisnika", kažu iz Facebooka.
U poslednjih nekoliko godina Facebook je isplatio milione dolara “white hat” hakerima u okviru svog programa za nagrađivanje onih koji prijave propuste u njegovim servisima i pomognu kompaniji da ih ispravi.
Ovaj potez je očigledno došao kao odgovor na nedavno masovno kompromitovanje podataka korisnika Facebooka, u incidentu tokom koga su napadači našli način da prikupe lične informacije o oko 30 miliona korisnika Facebooka, koristeći ukradene tokene i to sve zahvaljujući ranjivosti u Facebookovoj “View As” funkciji.
Dakle, ako nađete bilo kakvu ranjivost na platformama u vlasništvu Facebooka, prijavite je kompaniji.
2018. je bila prilično loša godina za Facebook. Najpre se dogodio skandal sa Cambridge Analyticom kada je javnost saznala da su lični podaci 87 miliona korisnika Facebooka prikupljani i zloupotrebljeni.
Društvena mreža pretrpela je i najgore kršenje bezbednosti podataka u septembru, kada su kompromitovani osetljivi podaci 14 miliona korisnika.
U junu je kompanija imala još jedan problem koji je uticao na 14 miliona korisnika čije su objave, koje su trebalo da budu privatne, postale javne.
Ovi incidenti su veliki neuspeh kompanije koja je očigedno napravila velike propuste čuvajući informacije svojih 2,2 milijardi korisnika, dok je istovremeno zarađivala milijarde dolara godišnje upravo zahvaljujući njima.

Izdvojeno
Bluetooth ranjivosti: Hakeri vas mogu prisluškivati preko vaših slušalica

Istraživači iz nemačke kompanije ERNW su na konferenciji o bezbednosti TROOPERS u Nemačkoj otkrili tri ozbiljne ranjivosti u čipovima popularnih ... Dalje
Kad korisnici sami instaliraju malver: dramatičan porast ClickFix napada

U poslednjih šest meseci zabeležen je dramatičan porast nove vrste sajber napada koji se ne oslanja na ranjivosti u softveru, već na ljudske slabo... Dalje
Microsoft najavio produžetak podrške za Windows 10 za godinu dana
.jpg)
Microsoft je konačno potvrdio ono što su mnogi priželjkivali - Windows 10 će i dalje dobijati bezbednosna ažuriranja (Extended Security Updates, ... Dalje
Napadi na WordPress sajtove: novi malver krade kartice i lozinke

Istraživači iz Wordfence-a otkrili su sofisticiranu kampanju usmerenu na WordPress sajtove. Na prvi pogled, lažni dodatak (plugin) nazvan „Wo... Dalje
Mocha Manakin: Novi napad koji počinje jednostavnim copy-paste trikom

U digitalnom svetu gde svaka sumnjiva poruka može otvoriti vrata za kompromitovanje sistema, pojavila se nova sajber pretnja, nazvana Mocha Manakin. ... Dalje
Pratite nas
Nagrade