Bitdefender upozorio korisnike na lažni Bitdefender Antivirus Plus 2015
Vesti, 02.04.2014, 09:21 AM
Bitdefender je upozorio korisnike na prevarante koji nude Bitdefender Antivirus Plus 2015, verziju programa koja još uvek nije objavljena.
Korisnicima se nude linkovi na YouTubeu i Facebooku za preuzimanje Bitdefender Antivirus Plus 2015. Na sajtu YouTube je objavljen i promotivni video sa propratnim reklamnim tekstom i skraćenim linkom koji prikriva pravu adresu.
Kada korisnik klikne na link od njega će biti zatraženo da dokaže da je ljudsko biće a ne bot da bi mogao da preuzme softver. Da bi proces verifikacije bio završen, korisnik će morati da klikne na jedan od tri ponuđena linka: preuzimanje sadržaja, online igre ili test inteligencije.
Na kraju, korisnik ostaje bez programa Bitdefender Antivirus Plus 2015, i biva preusmeren na sumnjive sajtove na kojima će prevaranti još jednom pokušati da ga prevare.
Ovo nije prvi put da prevaranti koriste Bitdefender da bi obmanuli korisnike. Pre nekoliko meseci korisnicima su na Facebooku nuđene licence za Bitdefender Total Security, podsećaju iz Bitdefendera.
Kompanija je prijavila sporni YouTube video, kao i Facebook profil, i upozorila korisnike koji žele da preuzmu ili kupe njene proizvode da to obavljaju isključivo na web sajtu kompanije ili na pouzdanim sajtovima.
Izdvojeno
Lažni Gemini CLI i Claude Code sajtovi šire infostealer malvere
Istraživači kompanije EclecticIQ otkrili su novu kampanju u kojoj napadači koriste lažne sajtove koji se predstavljaju kao Google Gemini CLI i Ant... Dalje
Besplatna horor igra na Steamu pretvorila se u horor za igrače: malver krao lozinke i podatke iz kripto novčanika
Besplatna horor igra Beyond The Dark uklonjena je sa Steama nakon što su korisnici otkrili da je sadržala malver za krađu lozinki, podataka iz preg... Dalje
Ugašen servis za digitalno potpisivanje malvera koji je zloupotrebljavao Microsoftovu platformu
Microsoft je saopštio da je ugasio malware-signing-as-a-service (MSaaS) operaciju koja je zloupotrebljavala kompanijin Artifact Signing servis za gen... Dalje
MiniPlasma: stara ranjivost Windowsa ponovo aktuelna
Istraživač bezbednosti poznat pod pseudonimom Nightmare-Eclipse objavio je proof-of-concept exploit pod nazivom MiniPlasma, koji omogućava napadač... Dalje
Hakovan sajt popularnog JDownloadera, korisnici preuzimali trojanizovane instalere
Popularni menadžer za preuzimanje JDownloader nakratko je postao kanal za distribuciju malvera nakon što su napadači kompromitovali zvanični sajt ... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





