Budite oprezni: U oglasima na Facebooku za GTA VI Beta verziju krije se malver
Vesti, 22.07.2024, 15:00 PM

Fanovi GTA upozoreni su na lažne oglase za preuzimanje GTA VI Beta koji su se pojavili na društvenim mrežama.
Rockstar Games, koji stoji iza GTA, najavio je izdavanje Grand Theft Auto VI na jesen 2025. za PS5 i Xbox Series. Ova najava je bila savršena prilika za prevarante - istraživači Bitdefendera primetili su sumnjive Facebook oglase koji promovišu preuzimanje lažne beta verzije igre za računare.
Korisnici društvenih mreža, posebno oni koji prate GTA sadržaj, mogu naići na oglase koji obećavaju rani pristup nepostojećoj GTA VI beta verziji. Ovi oglasi često prikazuju primamljive novine, datume objavljivanja, pa čak i prilično ubedljive snimke igranja (verovatno ukradene prilikom curenja podataka Rockstara 2022., ali i iz drugih izvora)
Prema izveštaju Bitdefendera, između 16. i 18. jula, istraživači kompanije su naišli na Facebook stranicu koja promoviše besplatan pristup GTA beta verziji za prvih 100 ljudi. Ova stranica je prikazivala tri različita oglasa koji su koristili istu poruku i vizuelne elemente, ciljajući ljude od 18 do 65 godina.
Domen korišćen u oglasu registrovan je 27. juna 2024. i takođe je povezan sa još jednom prevarom sa kriptovalutom. Primarne mete su bili korisnici u Evropi, uključujući Francusku, Poljsku, Rumuniju, Nemačku, Španiju, Mađarsku, Italiju, Grčku, Holandiju i Švedsku.
MSI fajl preuzet preko Facebook oglasa imitira legitimni instalacioni program za GTA VI i proces instalacije. Fajl je sličan malveru FakeBat loader koji preuzima malvere sledeće faze kao što su malveri koji kradu informacije i RAT-ovi.
Klik na oglas vodi do veb sajta koji izgleda kao legitimna stranica za preuzimanje. Tu se od korisnika traži da preuzme „ekskluzivnu beta“ verziju ili popuni anketu da bi dobio pristup. Međutim, ovo nisu beta verzije već prikriveni malver. Rockstar Games nije ni najavio beta program za GTA VI.
Od 19. jula nijedan od ovih oglasa nije aktivan.
Iako su ovi oglasi prijavljeni, njih bi moglo biti na stotine na društvenim mrežama, posebno na Facebooku, koji je poznat po odobravanju zlonamernih oglasa.
Da biste bili bezbedni, ignorišite sponzorisane objave na društvenim mrežama i preuzimajte igre samo sa zvaničnih sajtova kao što su veb sajtovi programera ili pouzdanih prodavaca.

Izdvojeno
Kako veštačka inteligencija pomaže u borbi protiv prevara na internetu
.jpg)
Više od decenije, Google koristi veštačku inteligenciju za zaštitu korisnika od prevara na internetu koji žele da dobiju pristup njihovom novcu i... Dalje
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Pratite nas
Nagrade