Danas se obeležava ''Dan bezbednijeg interneta''
Vesti, 05.02.2013, 08:30 AM
Danas se deseti put po redu u više od 100 zemalja sveta na 6 kontinenata obeležava „Dan bezbednijeg interneta“. 5. februar je dan kada svaki pojedinac, korisnik interneta ali i cela internet zajednica treba da razmisle o boljoj zaštiti privatnih podataka i bezbednosti naših voljenih i nas samih tokom surfovanja internetom.
U obeležavanju ovog dana ponovo učestuje i Google, koji je prošle godine pokrenuo kampanju Good to Know (Dobro je znati) koja je promovisana na istoimenom sajtu koji se nalazi na adresi http://www.google.com/goodtoknow/. Stranica je povodom ovogodišnjeg obeležavanja „Dana bezbednijeg interneta“ ažurirana tako da sada ima novi dizajn i na njoj se nalaze neki novi saveti o tome kako se štiti bezbednost Google-ovih proizvoda, ali i kako da zaštitite sebe i svoju porodicu od prevara i krađe identiteta.
Tema ovogodišnjeg „Dana bezbednijeg interneta“ su online prava i obaveze. Google predvodi ovu inicijativu a iz kompanije kažu da je zaštita korisnika jedan od vodećih prioriteta u Google-u. „Bez obzira da li se radi o razvoju lako upotrebljivih alata koji služe korisnicima za upravljanje privatnim podacima na internetu ili o borbi protiv loših momaka koja se odvija iza scene, mi neprekidno ulažemo kako bi smo Google učinili najboljim servisom na koji se možete osloniti i biti bezbedni 24 sata dnevno, 7 dana nedeljno koliko mi radimo za vas“, poručuju korisnicima iz Google-a.
Zanimljivo u vezi internet prevara je da se svi mi pitamo ko naseda na njih, ali činjenica da one postoje govori da prevaranti nalaze svoje žrtve na internetu. To je onaj deo korisnika interneta koji ne shvataju u potpunosti da postoji mračna strana interneta, loši ljudi koji pokušavaju da se domognu privatnih podataka korisnika pa i da ih opljačkaju. „Dan bezbednijeg interneta“ je upravo posvećen takvim ljudima.
I na kraju, obeležite i vi ovaj dan. Ako smatrate sebe iskusnijim korisnikom interneta, pomozite nekom ko to nije. Pitajte ga da li mu je potrebna pomoć i naučite ga kako da bezbedno koristi internet i kako da zaštiti svoje privatne podatke na internetu.
Više informacija o svemu ovome možete naći na sajtu Saferinternet.org.
Izdvojeno
Google demantovao lažne vesti o hakovanju 183 miliona Gmail naloga
Tokom vikenda i početkom nedelje, brojni portali objavili su vest o „masovnom hakovanju Gmail naloga“ i kompromitovanju 183 miliona nalog... Dalje
ClickFix napadi sve češći: korisnici sami inficiraju svoje uređaje
Sajber kriminalci sve više koriste novu tehniku socijalnog inženjeringa nazvanu ClickFix, koja manipuliše žrtvama da nesvesno same pokrenu napad n... Dalje
Ruska „državna“ hakerska grupa promenila taktiku - tri nova malvera zamenila dobro poznati LostKeys
Ruska hakerska grupa za koji se veruje da je pod kontrolom države, poznata kao Coldriver (prati se i kao Star Blizzard, Callisto, UNC4057), razvila j... Dalje
Rat u sajber podzemlju: konkurencija razotkrila identitete članova Lumma Stealer bande
Operacije Lumma Stealera, jednog od najpoznatijih malvera za krađu podataka, poslednjih meseci počele su da se raspadaju nakon što su pojedinci, na... Dalje
Hakovan zvanični Xubuntu sajt, preuzimanja privremeno onemogućena zbog malvera
Korisnici koji pokušavaju da preuzmu Xubuntu umesto instalacionih fajlova dobijaju malver. Zbog toga je privremeno onemogućino preuzimanje sa sajta.... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





