FBI zatvorio sajt koji je prodavao ukradena korisnička imena i lozinke
Vesti, 20.01.2020, 03:30 AM
FBI i Ministarstvo pravde Sjedinjenih Država zaplenili su internet domen weleakinfo.com nakon što je otkriveno da su se na ovom web sajtu prodavale informacije ukradene u hakerskim napadima.
WeLeakInfo.com je prodavao pretplate za samo 2 dolara svima koji su bili zainteresovani za pristup podacima hakovanih naloga, uključujući korisnička imena i lozinke.
Najjeftinija pretplata bila je dostupna za 2 dolara i za taj novac nudio se 24-satni pristup web sajtu, neograničeno pretraživanje i napredne funkcije pretraživanja. Mesečni pristup web sajtu bio je dostupan za 25 dolara, a za 70 dolara mogli ste dobiti pristup ukradenim podacima tokom 3 meseca.
FBI kaže da su se na web sajtu nalazili podaci ukradeni u preko 10000 napada, uključujući imena, email adrese, telefonske brojeve, korisnička imena i lozinke.
FBI je na sajtu postavio obaveštenje za posetioce u kome se kaže da odlukom suda web sajt više nije dostupan.
Zanimljivo je da vlasnici web sajta WeLeakInfo nisu bili upoznati sa istragom FBI i da su i sami bili iznenađeni kada su obavešteni da im je FBI oduzeo domen.
“Trenutno istražujemo ovaj problem”, rekli su oni na Twitteru odgovarajući na poruke koje su dobili od korisnika.
Pretplatnici WeLeakInfo sada kontaktiraju administratore sajta tražeći povraćaj novca, ali za sada niko od njih nije dobio odgovor u vezi sa tim.
Izdvojeno
108 Chrome ekstenzija krade podatke korisnika
Istraživači iz Socket-a otkrili su veliku kampanju koja uključuje 108 zlonamernih ekstenzija za Google Chrome, sa procenjenih 20.000 pogođenih kor... Dalje
Booking.com potvrdio incident: podaci korisnika u rukama napadača
Booking.com je počeo da obaveštava korisnike nakon što je potvrđeno da je treća strana pristupila delu podataka o rezervacijama. Prema navodima k... Dalje
Google Chrome dobija zaštitu protiv krađe sesija: ukradeni kolačići postaju beskorisni
Google je uveo novu bezbednosnu funkciju u Chrome koja ima za cilj da zaustavi jednu od najčešćih tehnika savremenih napada — krađu korisni... Dalje
Lažni ChatGPT Ad Blocker krao razgovore korisnika
Lažna Chrome ekstenzija pod nazivom ChatGPT Ad Blocker koristila se za krađu razgovora korisnika, predstavljajući se kao alat za uklanjanje oglasa ... Dalje
Microsoft upozorava: WhatsApp poruke šire malver na Windows računarima
Microsoft Defender Security Research Team upozorava na novu kampanju socijalnog inženjeringa koja od kraja februara 2026. cilja korisnike putem Whats... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





