Firefox bi uskoro mogao da dobije dodatak za Tor režim

Vesti, 23.07.2019, 02:00 AM

Firefox bi uskoro mogao da dobije dodatak za Tor režim

Firefox bi uskoro mogao da dobije dodatak za Tor režim koji bi značajno povećao privatnost korisnika povezivanjem na Tor mrežu.

Iako je krajnji cilj implementacija potpuno funkcionalnog TOR režima u pregledaču, takav projekat traži vreme, pa su Mozilla i Tor na nedavnom sastanku razgovarali o ovim izazovima.

Njihov predlog je bio dodatak za pregledač koji bi omogućio Tor režim u Firefoxu, jer bi ovaj pristup mogao dati dvema organizacijama dovoljno vremena za posao koji je potreban za ovu novu funkciju.

Dodatak ne bi podrazumevano bio instaliran u Firefoxu, tako da bi korisnici morali da ga preuzmu sami sa Mozillinog web sajta kako bi omogućili Tor režim.

„To bi omogućilo korisnicima da iskuse kako bi mogla izgledati eventualna potpuna integracija sa Torom. To bi takođe moglo da pomogne u proceni interesovanja brojanjem preuzimanja, itd.”, objašnjavaju iz Tora.

“Privilegovani dodatak je onaj sa većim privilegijama u odnosu na standardni WebExtension. Potrebno je da privilegovani dodatak bude potpisan od strane Mozillae, ili nešto slično, ali ideja je da ga Mozilla svakako proizvodi i distribuira, tako da to nije problem.”

Odluka o ovom dodatku još nije donesena, ali programeri koji rade za Mozillu i Tor Projekat već su razgovarali o nekoliko tehničkih detalja.

“Dodatak bi konfigurisao pregledač da koristi Tor kao proxy, kao i postavljanje različitih preferenci da bi se sprečilo zaobilaženje proxyja i oduprlo fingerprintingu, slično kao u Tor Browseru", objašnjavaju oni.

Razvojni timovi veruju da je najbolji način da se to uradi namenski taster za Tor režim koji bi se pokretao u novom prozoru.

Nije poznato kada će ovaj dodatak biti dostupan za javno testiranje.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene

Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene

Google je objavio da uvodi novu opciju za prijavljivanje pokušaja ucene putem lažnih negativnih recenzija na Google Mapama. Reč je o situacijama u ... Dalje

Najčešće korišćene lozinke u 2025.

Najčešće korišćene lozinke u 2025.

Novo istraživanje kompanije Comparitech otkriva da ljudi i dalje masovno koriste slabe lozinke poput „123456“, „admin“ i &bdq... Dalje

Hakeri upali u Booking.com i Airbnb naloge, gosti hotela plaćali iste rezervacije dva puta

Hakeri upali u Booking.com i Airbnb naloge, gosti hotela plaćali iste rezervacije dva puta

Istraživači iz kompanije Sekoia.io otkrili su masovnu fišing kampanju koja koristi kompromitovane hotelske naloge za napade na ljude koji su rezerv... Dalje

Hakeri mogu prepravljati poruke i lažirati identitet u Microsoft Teamsu

Hakeri mogu prepravljati poruke i lažirati identitet u Microsoft Teamsu

Istraživači kompanije Check Point otkrili su ozbiljne bezbednosne propuste u Microsoft Teamsu, koji su omogućavali napadačima da se predstave kao ... Dalje

Google redizajnira reCAPTCHA: pametniji filter za botove

Google redizajnira reCAPTCHA: pametniji filter za botove

Google je najavio veliku nadogradnju svog besplatnog servisa reCAPTCHA, koji štiti veb sajtove od spama i zloupotrebe. Novi sistem sada inteligentno ... Dalje