Firefox će početi da blokira ekstenzije u privatnom režimu pretraživanja

Vesti, 31.01.2019, 01:00 AM

Firefox će početi da blokira ekstenzije u privatnom režimu pretraživanja

Mozilla trenutno radi na novoj funkciji za Firefox koja će blokirati ekstenzije kada korisnici pokrenu režim privatnog pregledavanja.

Kada ova opcija postane dostupna, Firefox više neće dozvoliti da se ekstenzije učitavaju tokom privatnog pretraživanja. To znači da dodaci drugih proizvođača ne bi mogli da pristupe vašim podacima o pregledavanju osim ako im to izričito ne dozvolite.

Nešto slično je već dostupno u drugim pregledačima. Na primer, Microsoft Edge, podrazumevani pregledač u operativnom sistemu Windows 10, već onemogućava ekstenzije prilikom ulaska u anonimni režim, kao i Google Chrome, koji omogućava korisniku da ručno izabere koji će se dodaci pokrenuti.

To je ideja na kojoj Mozilla zasniva buduću nadogradnju, koja će takođe omogućiti korisnicima da izaberu ekstenzije koje mogu koristiti u privatnom režimu.

Centar za dodatke će imati novo dugme za „omogućavanje“ funkcionalnosti u privatnom režimu, sa kratkom oznakom prikazanom pored svakog dodatka koji je „dozvoljen u privatnim prozorima“.

Pružanje potpune kontrole nad ekstenzijama u privatnom režimu je korak u dobrom pravcu, jer su neke ekstenzije zaista korisne bez obzira na način pretraživanja koji se trenutno koristi.

Kada će tačno ova nova funkcija biti dostupna korisnicima nije poznato.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

108 Chrome ekstenzija krade podatke korisnika

108 Chrome ekstenzija krade podatke korisnika

Istraživači iz Socket-a otkrili su veliku kampanju koja uključuje 108 zlonamernih ekstenzija za Google Chrome, sa procenjenih 20.000 pogođenih kor... Dalje

Booking.com potvrdio incident: podaci korisnika u rukama napadača

Booking.com potvrdio incident: podaci korisnika u rukama napadača

Booking.com je počeo da obaveštava korisnike nakon što je potvrđeno da je treća strana pristupila delu podataka o rezervacijama. Prema navodima k... Dalje

Google Chrome dobija zaštitu protiv krađe sesija: ukradeni kolačići postaju beskorisni

Google Chrome dobija zaštitu protiv krađe sesija: ukradeni kolačići postaju beskorisni

Google je uveo novu bezbednosnu funkciju u Chrome koja ima za cilj da zaustavi jednu od najčešćih tehnika savremenih napada — krađu korisni... Dalje

Lažni ChatGPT Ad Blocker krao razgovore korisnika

Lažni ChatGPT Ad Blocker krao razgovore korisnika

Lažna Chrome ekstenzija pod nazivom ChatGPT Ad Blocker koristila se za krađu razgovora korisnika, predstavljajući se kao alat za uklanjanje oglasa ... Dalje

Microsoft upozorava: WhatsApp poruke šire malver na Windows računarima

Microsoft upozorava: WhatsApp poruke šire malver na Windows računarima

Microsoft Defender Security Research Team upozorava na novu kampanju socijalnog inženjeringa koja od kraja februara 2026. cilja korisnike putem Whats... Dalje