Firefox sada ima bolju zaštitu od praćenja koja ne blokira prijavljivanje na veb sajtove pomoću Facebooka kao do sada
Vesti, 15.07.2021, 10:30 AM

Firefox 90 objavljen je ove nedelje, a jedna od novina koja je stigla sa njim je bolja podrška za prijavljivanje pomoću Facebook korisničkog imena i lozinke kada je pregledač u "strogom" režimu ili privatnom prozoru.
SmartBlock se prvi put pojavio u Firefoxu 87 koji je objavljen u martu ove godine, kao ugrađena funkcija zaštite od praćenja. Ono što tada nije funkcionisalo dobro sa SmartBlockom bilo je podrška prijavljivanju na veb sajtove pomoću Facebooka, što bi ažurirani SmartBlock, verzija 2.0, trebalo da popravi.
Mnogi ljudi rado koriste mogućnost prijavljivanja na sajtove pomoću Facebooka.
Pre Firefoxa 90, ako ste koristili Private Browsing, kada biste kliknuli na dugme „Continue with Facebook“ da biste se prijavili, prijavljivanje ne bi uspelo jer je Firefox podrazumevano blokirao Facebook skriptu, zato što je partner Mozille Disconnect stavio i Facebook domene na njihovu listu poznatih trekera. Kada su Facebook skripte blokirane, logično je da ni prijavljivanje na veb sajtove pomoću Facebooka neće raditi.
„Sada SmartBlock 2.0 u Firefoxu 90 uklanja ovaj problem sa prijavom. U početku su sve Facebook skripte blokirane, baš kao i ranije, što osigurava zaštitu vaše privatnosti. Ali kada kliknete na dugme „Continue with Facebook“ za prijavu, SmartBlock reaguje brzo deblokirajući skriptu za prijavu na Facebook tačno na vreme da se prijavljivanje nastavi nesmetano”, objasnila je Mozilla.
Mozilla je rekla da će Firefox nastaviti da blokira Facebook trekere na svim veb sajtovima na kojima se korisnik nije prijavio.
Korisnicima Windowsa Firefox će se sada ažurirati u pozadini, jer Firefox 90 na svakih 7 sati proverava novu verziju. Da bi omogućili ažuriranje u pozadini, korisnici treba da dozvole automatsko instaliranje ispravki i označe polje „When Firefox is not running“.

Izdvojeno
Bluetooth ranjivosti: Hakeri vas mogu prisluškivati preko vaših slušalica

Istraživači iz nemačke kompanije ERNW su na konferenciji o bezbednosti TROOPERS u Nemačkoj otkrili tri ozbiljne ranjivosti u čipovima popularnih ... Dalje
Kad korisnici sami instaliraju malver: dramatičan porast ClickFix napada

U poslednjih šest meseci zabeležen je dramatičan porast nove vrste sajber napada koji se ne oslanja na ranjivosti u softveru, već na ljudske slabo... Dalje
Microsoft najavio produžetak podrške za Windows 10 za godinu dana
.jpg)
Microsoft je konačno potvrdio ono što su mnogi priželjkivali - Windows 10 će i dalje dobijati bezbednosna ažuriranja (Extended Security Updates, ... Dalje
Napadi na WordPress sajtove: novi malver krade kartice i lozinke

Istraživači iz Wordfence-a otkrili su sofisticiranu kampanju usmerenu na WordPress sajtove. Na prvi pogled, lažni dodatak (plugin) nazvan „Wo... Dalje
Mocha Manakin: Novi napad koji počinje jednostavnim copy-paste trikom

U digitalnom svetu gde svaka sumnjiva poruka može otvoriti vrata za kompromitovanje sistema, pojavila se nova sajber pretnja, nazvana Mocha Manakin. ... Dalje
Pratite nas
Nagrade