Google isplatio ukupno 12 miliona dolara za prijavljene bagove u aplikacijama i servisima kompanije
Vesti, 12.03.2025, 11:30 AM
.jpg)
Google-ov program nagrađivanja ranjivosti je prošle godine isplatio 11,8 miliona dolara istraživačima koji su prijavili ranjivosti u proizvodima i uslugama kompanije. Nagrađeno je 660 istraživača bezbednosti, a najveća nagrada koja je isplaćena za prijavljenu ranjivost bila je preko 110.000 dolara. U proseku, Google je svakom učesniku programa platio skoro 18.000 dolara.
Tehnološka kompanija je napravila neke izmene u strukturi svog programa nagrađivanja ranjivosti. Maksimalna nagrada za jednu ranjivost povećana je sa 151.515 dolara na 300.000 dolara. Taj novac je namenjen programerima koji prijavljuju kritične ranjivosti u Google-ovim najvažnijim aplikacijama.
Google je dobio 337 izveštaja o bezbednosnim greškama u Chrome-u i za pronađene bagove u pretraživaču nagradio 137 istraživača sa ukupno 3,4 miliona dolara. Najveća pojedinačna nagrada u ovoj kategoriji bila je 100.115 dolara, a dodeljena je istraživaču bezbednosti za prijavljivanje MiraclePtr Bypass nakon što je MiraclePtr prvobitno omogućen na većini platformi u Chrome-u 2023.
„Android and Google Devices Security Reward Program“ i „Google Mobile Vulnerability Reward Program“ su deo Google-ovog programa Lovci na greške (Bug Hunters). Iz ova dva programa isplaćeno je više od 3,3 miliona dolara istraživačima koji su otkrili kritične ranjivosti u Android i Google mobilnim aplikacijama.
„Iako smo zabeležili pad od 8% u ukupnom broju podnesaka, došlo je do povećanja broja kritičnih ranjivosti za 2%“, objavio je Google na blogu.
Google-ov program nagrađivanja ranjivosti u oblaku, Cloud VRP, primio je više od 400 izveštaja i zabeležio preko 200 jedinstvenih bezbednosnih grešaka za Google Cloud proizvode i usluge, što je rezultiralo nagradama u ukupnom iznosu od više od 500.000 dolara.
Na kraju, Google je primio više od 150 izveštaja koji opisuju greške u njegovim velikim jezičkim modelima (LLM), što je do sada rezultiralo nagradama od više od 55.000 dolara.
Google koristi svoj Program nagrađivanja ranjivosti da podstakne etičke hakere, istraživače bezbednosti i programere da kompaniji prijave ranjivosti, eksploatacije nultog dana ili druge bezbednosne probleme kako bi Google proizvodi i usluge bili bezbedni.
Foto: Pawel Czerwinski | Unsplash

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade