Google počinje sa blokiranjem mejlova pošiljalaca koji ne ispunjavaju nove standarde
Vesti, 02.04.2024, 11:00 AM
.jpg)
Google je počeo da automatski blokira mejlove koje šalju masovni pošiljaoci koji ne ispunjavaju strože standarde za neželjenu poštu i da proverava autentičnost njihovih poruka u skladu sa novim smernicama za jačanje odbrane od spama i phishing napada.
Kao što je najavljeno u oktobru, kompanija sada zahteva od onih koji žele da šalju više od 5.000 poruka dnevno na Gmail naloge da podese SPF/DKIM i DMARC autentifikaciju e-pošte za svoje domene.
Nove smernice takođe zahtevaju od pošiljalaca masovne e-pošte da izbegavaju slanje neželjenih poruka, da obezbede opciju za otkazivanje pretplate jednim klikom i da odgovore na zahteve za odjavu u roku od dva dana.
Stope neželjene pošte takođe moraju da se održavaju ispod 0,3%, a zaglavlja „Od“ ne smeju da se lažno predstavljaju kao Gmail. Neusaglašenost sa smernicama može dovesti do problema sa isporukom e-pošte, uključujući odbijanje mejlova ili automatsko slanje mejlova u foldere sa neželjenom poštom.
Pošiljaoci koji ne ispunjavaju zahteve dobijaće privremene greške sa kodovima grešaka u malom delu poruka koje ne ispunjavaju zahteve.
„Ove privremene greške pomažu pošiljaocima da identifikuju e-poštu koja nije u skladu sa našim smernicama kako bi mogli da reše probleme koji sprečavaju usklađenost“, rekao je Google.
„Počev od aprila 2024. godine, počećemo da odbijamo saobraćaj koji nije usklađen [sa smernicama]. Odbijanje će biti postepeno i uticaće samo na saobraćaj koji nije usklađen. Preporučujemo pošiljaocima da koriste period privremene neusklađenosti kako bi izvršili sve izmene potrebne da bi se usaglasili.“
Googleova odbrana od spama koja se oslanja na veštačku inteligenciju može da blokira skoro 15 milijardi neželjenih mejlova dnevno, sprečavajući više od 99,9% neželjene pošte, pokušaja phishinga i pokušaja infiltriranja malvera u prijemne sandučiće korisnika.
Foto: Justin Morgan / Unsplash

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade