Google počinje sa blokiranjem mejlova pošiljalaca koji ne ispunjavaju nove standarde
Vesti, 02.04.2024, 11:00 AM
.jpg)
Google je počeo da automatski blokira mejlove koje šalju masovni pošiljaoci koji ne ispunjavaju strože standarde za neželjenu poštu i da proverava autentičnost njihovih poruka u skladu sa novim smernicama za jačanje odbrane od spama i phishing napada.
Kao što je najavljeno u oktobru, kompanija sada zahteva od onih koji žele da šalju više od 5.000 poruka dnevno na Gmail naloge da podese SPF/DKIM i DMARC autentifikaciju e-pošte za svoje domene.
Nove smernice takođe zahtevaju od pošiljalaca masovne e-pošte da izbegavaju slanje neželjenih poruka, da obezbede opciju za otkazivanje pretplate jednim klikom i da odgovore na zahteve za odjavu u roku od dva dana.
Stope neželjene pošte takođe moraju da se održavaju ispod 0,3%, a zaglavlja „Od“ ne smeju da se lažno predstavljaju kao Gmail. Neusaglašenost sa smernicama može dovesti do problema sa isporukom e-pošte, uključujući odbijanje mejlova ili automatsko slanje mejlova u foldere sa neželjenom poštom.
Pošiljaoci koji ne ispunjavaju zahteve dobijaće privremene greške sa kodovima grešaka u malom delu poruka koje ne ispunjavaju zahteve.
„Ove privremene greške pomažu pošiljaocima da identifikuju e-poštu koja nije u skladu sa našim smernicama kako bi mogli da reše probleme koji sprečavaju usklađenost“, rekao je Google.
„Počev od aprila 2024. godine, počećemo da odbijamo saobraćaj koji nije usklađen [sa smernicama]. Odbijanje će biti postepeno i uticaće samo na saobraćaj koji nije usklađen. Preporučujemo pošiljaocima da koriste period privremene neusklađenosti kako bi izvršili sve izmene potrebne da bi se usaglasili.“
Googleova odbrana od spama koja se oslanja na veštačku inteligenciju može da blokira skoro 15 milijardi neželjenih mejlova dnevno, sprečavajući više od 99,9% neželjene pošte, pokušaja phishinga i pokušaja infiltriranja malvera u prijemne sandučiće korisnika.
Foto: Justin Morgan / Unsplash

Izdvojeno
WhatsApp blokirao napade špijunskog softvera na Androidu

WhatsApp je popravio ranjivost koja se koristi u napadima špijunskog softvera na mete visokog profila. Citizen Lab je objavio rezultate istrage o izr... Dalje
Razotkrivene veze zloglasne ransomware bande sa ruskim vlastima

Nedavno procurela gomila logova četova razotkrila je moguće veze između ransomware bande BlackBasta i ruskih vlasti. Procurelo je više od 200.000 ... Dalje
Europol upozorava na „savez u senci“ između država i sajber kriminalaca

Digitalne i AI tehnologije omogućavaju „hibridnim“ akterima pretnji iz Rusije i drugih zemalja da se udruže sa sajber kriminalcima i de... Dalje
Francuski sud pustio vlasnika Telegrama da napusti zemlju
.jpg)
Vlasnik aplikacije Telegram, rođen u Rusiji, rekao je da se vratio u Dubai nakon što je nekoliko meseci proveo u Francuskoj zbog krivične istrage u... Dalje
Prevaranti se lažno predstavljaju kao ransomware banda Clop

Barracuda Networks upozorava na prevarante koji se predstavljaju kao ransomware banda Clop, pokušavajući da iznude novac od žrtava. Ovakvi incident... Dalje
Pratite nas
Nagrade