Google pretraživanje od sada i sa SSL enkripcijom

Vesti, 25.05.2010, 01:06 AM

Google pretraživanje od sada i sa SSL enkripcijom

Google Search sada pruža mogućnost pretraživanja interneta sa SSL enkripcijom. Radi se o BETA opciji, zbog čega korisnici ne mogu biti automatski preusmereni na 'https'. SSL enkripcija je postala standardna opcija za korisnike Gmail-a početkom ove godine.

Mnogi internet servisi koriste SSL (Secure Sockets Layer) konekcije kako bi zaštitili (enkripcijom) informacije. Prepoznajemo ih po web adresama koje počinju sa 'https' ili po ikoni sa katancem u browser-u. Ova tehnologija se uobičajeno koristi za online banking i e-commerce web sajtove. Takođe, SSL se često primenjuje na stranama na kojima ostavljamo svoje login podatke.

SSL Google pretraga nalazi se na https://www.google.com. Kada pretragu obavljate na ovoj strani stvara se enkriptovana konekcija između vašeg browser-a i Google. Na taj način stvara se bezbedan kanal koji vam pomaže da pojmovi koje pretražujete i rezultati pretrage ne budu presretnuti od treće strane.

Imajte na umu da je SSL pretraga nešto sporija od standardne Google pretrage. Takođe, nećete moži da koristite Image Search i Maps, zato što u ovom trenutku tako nešto nije izvodljivo.

Više detalja o ovome na zvaničnom Google blog-u.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

WhatsApp propust otkrio 3,5 milijardi brojeva korisnika širom sveta

WhatsApp propust otkrio 3,5 milijardi brojeva korisnika širom sveta

WhatsApp ima još jedan problem sa privatnošću - ovog puta zbog dizajna aplikacije. Kada je tim istraživača sa Univerziteta u Beču testirao funk... Dalje

Google objavio hitnu zakrpu za ranjivost u Chrome-u koja se koristi u napadima

Google objavio hitnu zakrpu za ranjivost u Chrome-u koja se koristi u napadima

Google je objavio hitnu bezbednosnu zakrpu za Chrome na računarima, nakon što je otkriveno da se jedna od ranjivosti verovatno već aktivno zloupotr... Dalje

Najnovija WhatsApp prevara: video poziv, panika i krađa novca

Najnovija WhatsApp prevara: video poziv, panika i krađa novca

ESET je objavio upozorenje o WhatsApp prevari u kojoj prevaranti koriste funkciju deljenja ekrana da bi ukrali novac i osetljive podatke korisnika. Ov... Dalje

Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene

Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene

Google je objavio da uvodi novu opciju za prijavljivanje pokušaja ucene putem lažnih negativnih recenzija na Google Mapama. Reč je o situacijama u ... Dalje

Najčešće korišćene lozinke u 2025.

Najčešće korišćene lozinke u 2025.

Novo istraživanje kompanije Comparitech otkriva da ljudi i dalje masovno koriste slabe lozinke poput „123456“, „admin“ i &bdq... Dalje