Haker objavio snimke iz igre GTA 6

Vesti, 19.09.2022, 11:00 AM

Haker objavio snimke iz igre GTA 6

Video snimci i izvorni kod igre Grand Theft Auto 6 pojavili su se na internetu čemu je navodno prethodilo hakovanje Slack naloga jednog od zaposlenih u kompaniji Rockstar Games.

Snimci i izvorni kod su se najpre pojavili na GTAForums, gde je haker koji se krije iza imena „teapotuberhacker“, podelio link za RAR arhivu koja sadrži 90 ukradenih video snimaka.

Snimke su izgleda napravili sami programeri dok su otklanjali greške u različitim funkcijama u igrici, kao što su uglovi kamere, praćenje NPC-ova (kompjuterski vođenih likova) i lokacije u Vice Cityju. Pored toga, na nekim od snimaka mogu se čuti razgovori između protagoniste i drugih likova.

Haker tvrdi da je ukrao izvorni kod GTA 5 i 6 i GTA 6 testnu verziju, a sada navodno ucenjuje Rockstar Games da plate i spreče dalje objavljivanje podataka. On kaže da prihvata ponude preko 10.000 dolara za izvorni kod GTA 6, ali da ga u ovom trenutku ne prodaje.

Pošto su članovi foruma na kom su procurili snimci izrazili sumnju u tvrdnje hakera, on je rekao i da lično stoji iza nedavnog napada na Uber. On je na forumu objavio skrinšotove izvornog koda za GTA 5 i GTA 6 kao dodatni dokaz.

Procureli snimci su dospeli na YouTube i Twitter, a Rockstar Games je izdao obaveštenja o kršenju zakona o autorskim pravima i zahteve za uklanjanje procurelih snimaka. Sama činjenica da je većina snimaka već uklonjena sa interneta zbog kršenja autorskih prava Take 2 Interactive u čijem je vlasništu Rockstar govori da su snimci pravi.

Međutim, napori Rockstara su zakasneli, pošto su haker ali i drugi već počeli da dele ukradene snimke i delove izvornog koda na Telegramu.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Otkriven lažni Chrome dodatak za blokiranje oglasa koji instalira malver

Otkriven lažni Chrome dodatak za blokiranje oglasa koji instalira malver

Istraživači iz kompanije Huntress otkrili su novu kampanju u kojoj napadači koriste lažni ad blocker (blokator oglasa) kako bi kompromitovali posl... Dalje

LastPass upozorava na phishing kampanju koja cilja master lozinke

LastPass upozorava na phishing kampanju koja cilja master lozinke

Kompanija LastPass upozorava korisnike na novu phishing kampanju koja navodi žrtve da otkriju svoje master lozinke. Kampanja je počela oko 19. janua... Dalje

WhisperPair: Bluetooth propust omogućava prisluškivanje preko bežičnih slušalica

WhisperPair: Bluetooth propust omogućava prisluškivanje preko bežičnih slušalica

Bezbednosni istraživači su otkrili ozbiljnu Bluetooth ranjivost koja omogućava hakerima da neprimetno preuzmu kontrolu nad bežičnim slušalicama,... Dalje

VoidLink: veštačka inteligencija menja način na koji nastaje malver

VoidLink: veštačka inteligencija menja način na koji nastaje malver

Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri ra... Dalje

Nova runda GhostPoster kampanje: još 17 zlonamernih ekstenzija zarazilo 840.000 pregledača

Nova runda GhostPoster kampanje: još 17 zlonamernih ekstenzija zarazilo 840.000 pregledača

Bezbednosni istraživači otkrili su još 17 zlonamernih ekstenzija povezanih sa kampanjom GhostPoster, koje su se širile kroz prodavnice dodataka za... Dalje