Hakerski napad na Sony PlayStation Network
Vesti, 08.12.2014, 22:49 PM
U ponedeljak ujutro hakovan je PlayStation Network (PSN), a odgovornost za napad preuzela je hakerska grupa Lizard Squad koja je umešana i u prošlonedeljni DDoS napad na Microsoftov Xbox Live. Grupa je obećala da će do Božića nastaviti sa napadima na igračke mreže.
Mnogi korisnici satima nisu mogli da pristupe PSN zbog ovog napada koji je uticao i na rad PlayStation Store.
Sony Computer Entertainment America je preko zvaničnog PlayStation naloga na Twitteru potvrdio da postoje problemi u radu servisa.
Nekoliko sati kasnije, kompanija je objavila novo obaveštenje na Twitteru u kome je savetovala korisnicima koji nisu mogli da pristupe mreži da ponovo pokušaju da se prijave.
Pojedini korisnici su imali poteškoće i prilikom pokušaja pristupanja PlayStation Store gde ih je dočekala poruka o grešci.
Lizard Squad je objavio na Twitteru da je napao PSN, i to nekoliko sati pre nego što se Sony oglasio ovim povodom.
Ovo nije prvi napad ove grupe na PSN. Prethodni se dogodio u avgustu, kada je bilo sličnih problema sa pristupanjem mreži, ali je i taj napad, kao i ovaj, prošao bez gubitka podataka.
Lizard Squad je u petak prošle nedelje napao i Xbox Live, zbog čega korisnici nisu mogli da pristupe ovoj platformi. Grupa je tada najavila da će “ceo mesec bitti zabavan”, nagoveštavajući tako nove napade.
Ovaj napad na Sony dolazi u trenutku kada se kompanija još uvek oporavlja od napada hakerske grupe Guardians of Peace (GoP) koja je krajem novembra napala Sony Pictures Entertainment. Grupa je uspela da upadne u kompanijsku mrežu i da ukrade veliku količinu osetljivih dokumenata, koji su se zatim pojavili na internetu. Iako su se ova dva napada na kompaniju dogodila u kratkom vremenskom razmaku, oni po svemu sudeći nisu povezani.
Izdvojeno
Napadi podržani veštačkom inteligencijom gotovo udvostručeni u 2025.
Broj sajber napada u kojima su napadači koristili veštačku inteligenciju gotovo se udvostručio tokom 2025. godine, navodi se u najnovijem izvešta... Dalje
Microsoft potvrdio da je Copilot zbog greške obrađivao poverljive mejlove
Microsoft je potvrdio da je softverska greška u Microsoft 365 Copilot Chat omogućila AI asistentu da sumira poverljive mejlove, čak i kada su bile ... Dalje
Facebook oglasi šire lažno Windows 11 ažuriranje
Istraživači iz kompanije Malwarebytes upozoravaju da sajber-kriminalci koriste plaćene Facebook oglase koji imitiraju Microsoft promocije za Window... Dalje
Lažni Google oglasi za 7-Zip, LibreOffice i Final Cut Pro šire MacSync malver
Korisnici Mac računara koji traže popularni softver poput 7-Zip, Notepad++, LibreOffice ili Final Cut Pro mogu se naći usred aktivne kampanje lažn... Dalje
Chrome ekstenzije prikupljale podatke 37 miliona korisnika
Istraživanje bezbednosnog istraživača Q Continuum otkriva da 287 popularnih Chrome ekstenzija prikuplja i deli podatke o istoriji pretraživanja ok... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





