Hakovan Adobe-ov forum Connectusers.com, ukradeni podaci 150000 korisnika

Vesti, 15.11.2012, 07:23 AM

Hakovan Adobe-ov forum Connectusers.com, ukradeni podaci 150000 korisnika

Adobe je objavio da istražuje slučaj objavljivanja 202 imena, email adresa i enkriptovanih lozinki zaposlenih u kompaniji i 230 Adobe-ovih korisnika zaposlenih u američkoj vojsci, NASA i brojnim drugim institucijama, za koje egiptaski haker koji se predstavlja nadimkom „ViruS_HimA“ tvrdi da ih je ukrao iz baze podataka kompanije. Zbog kompromitovanja baze podataka, kompanija je ugasila korisnnički forum Connectusers.com.

Ukradeni podaci objavljeni su u utorak na Pastebinu a haker koji tvrdi da je došao u posed podataka još 150000 Adobe-ovih korisnika objavio je linkove nekoliko veb sajtova na kojima se nalazi tekstualni fajl sa ukradenim podacima.

Ukradeni podaci uključuju imena, titule, imena kompanija u kojima korisnici rade, brojeve telefona, email adrese, korisnička imena i šifrovane lozinke.

Iz kompanije su priznali da je njihov forum ConnectUsers hakovan i započeli sa resetovanjem lozinki, upozoravajući korisnike da ne koriste iste lozinke na više različitih veb sajtova.

Napad nije politički motivisan, a „ViruS_HimA“ kaže da je želeo da demonstrira kako Adobe iako je jedna od najznačajnijih IT kompanija ne mari mnogo za bezbednost te da im je, ukoliko im neko prijavi ranjivost, potrebno 5-7 dana za potvrdu da su primili prijavu, i meseci da isprave propust u bezbednosti. Detalji o tome kako je hakovao jedan od Adobe-ovih servera, prema njegovim rečima, poslati su timu koji je u kompaniji zadužen za bezbednost kako bi propust bio ispravljen.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Javno deljeni Claude razgovori nakratko bili dostupni u Google pretrazi

Javno deljeni Claude razgovori nakratko bili dostupni u Google pretrazi

Korisnici koji su kreirali javne linkove ka svojim Claude razgovorima otkrili su da se oni pojavljuju u rezultatima Google pretrage, omogućavajući p... Dalje

ChatGPT prvi put među 10 najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima

ChatGPT prvi put među 10 najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima

ChatGPT se prvi put našao među deset najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima, pokazuje izveštaj kompanije Check Point za drugi k... Dalje

Lažni Claude Desktop sa domena Claude.ai širio SectopRAT malver

Lažni Claude Desktop sa domena Claude.ai širio SectopRAT malver

Istraživači kompanije Huntress otkrili su novu kampanju u kojoj su napadači preko Bing pretrage širili lažni instalacioni program za Claude Deskt... Dalje

Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga

Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga

Google je predstavio novu opciju za vraćanje korisničkih naloga koja koristi „selfi video“ za potvrdu identiteta korisnika kada uobičaj... Dalje

Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika

Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika

Istraživači kompanije Guardio otkrili su ozbiljan bezbednosni propust u Adobe Acrobat ekstenziji za Google Chrome, koji je mogao da omogući napada... Dalje