Izraelska firma lansirala futrole za mobilne telefone koje štite uređaje od hakovanja
Vesti, 07.07.2022, 08:00 AM
Izraelska startap firma za sajber bezbednost Cirotta sa sedištem u Tel Avivu lansirala je futrole za pametne telefone za koje kompanija tvrdi da pružaju potpunu zaštitu od hakovanja ne ometajući normalan rad uređaja.
Cirotta tvrdi da je reč o revolucionarnoj metodi za sprečavanje hakovanja mobilnih telefona i kršenja privatnosti podataka. Kompanija je u saopštenju za javnost objasnila da je uspešno pretvorila futrole za pametne telefone u elektronske sigurnosne uređaje.
Pretvaranje futrola za telefone u elektronske sigurnosne gadžete je jedinstvena ideja za stvaranje bezbednosne barijere između aktera pretnji i podataka pametnog telefona.
Cena uređaja je od 200 dolara, što je prilično skupo za futrolu za telefon osim ako ne mislite da vredi investirati u zaštitu podataka. Potencijalni kupci su verovatno u službama bezbednosti, vladinim i vojnim institucijama, visoki rukovodioci i VIP osobe.
Ove futrole za telefone protiv hakovanja su podržane sa šest patenata. Dostupne su sa brojnim konfiguracijama kako bi se zadovoljile različite potrebe korisnika pametnih telefona. Futrole nisu specifične za uređaj ili mrežu i funkcionišu nezavisno.
Kako je objasnio proizvođač, futrola blokira sočiva kamere sprečavajući napadače da pristupe kameri i špijuniraju korisnika. Pored toga, one sprečavaju praćenje/snimanje razgovora, hakovanje operativnog sistema ili brisanje podataka kada je telefon uključen, i koriste napredne algoritme da bi se zaobišli mehanizmi telefona za filtriranje buke. Futrole takođe mogu sprečiti hakere da daljinski zloupotrebljavaju mikrofone i blokiraju praćenje lokacije.
Futrole su dostupne u dva modela - Athena i Universal. Athena je kompatibilna sa širokim spektrom vrhunskih modela pametnih telefona, uključujući iPhone 12 Pro, iPhone 13 Pro, Samsung Galaxy S22 i dolazeće modele iz ove serije.
Trenutno je dostupna Athena Silver koja može blokirati kameru i mikrofon uređaja. Athena Gold koja nudi zaštitu Wi-Fi, GPS i Bluetooth veze uređaja, između ostalih funkcija, biće uskoro dostupna.
Model Universal je kompatibilan sa skoro svim modelima pametnih telefona i dostupan je kao Universal Gold, Silver i Bronze. Bronze može blokirati samo kameru telefona, Silver može blokirati kameru i mikrofon, a Gold kameru, mikrofon, GPS, Wi-Fi i Bluetooth. Ovaj model će biti dostupan od avgusta 2022.
Izdvojeno
OpenAI: Incident sa 700 AI agenata koji su napali Hugging Face je upozorenje
Više od 700 AI agenata kompanije OpenAI učestvovalo je u napadu na Hugging Face nakon što su agenti, koji je trebalo da rade izolovano jedni od dru... Dalje
Hakeri prevarili veštačku inteligenciju da im pomogne u napadima na kompanije
Ruska ransomware grupa Aur0ra koristila je AI agenta Cursor tokom napada na najmanje sedam kompanija, a njegove bezbednosne mehanizme zaobilazila je t... Dalje
Grok može biti prevaren da otkrije podatke o korisniku
Istraživači su demonstrirali novu tehniku prompt injection napada koja omogućava skrivanje zlonamernih instrukcija od zaštitnih mehanizama AI sist... Dalje
AI malver je sve češći, ali retko stiže do stvarnih korisnika
Istraživači Unit 42 kompanije Palo Alto Networks analizirali su više od 400 uzoraka malvera povezanih sa veštačkom inteligencijom i utvrdili da j... Dalje
Otkriveno 77 Firefox dodataka povezanih sa krađom kripto novčanika i lozinki
Istraživači kompanije Socket otkrili su 77 međusobno povezanih dodataka za Firefox, među kojima je 40 dodataka za koje je potvrđeno da su zloname... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





