Još loših vesti iz Sony-ja: Hakovan Sony Online Entertainment
Vesti, 03.05.2011, 12:31 PM

Priča o hakovanju servisa kompanije Sony i krađi ličnih podataka korisnika nikako da se završi. Šta više, dobila je nastavak. Naime, nakon što je hakovana PlayStation Network, a 77 miliona korisničkih naloga te mreže kompromitovano, kompanija se suočila sa novim problemom samo dan nakon što je korisnicima zvanično uputila izvinjenje za jedan od najtežih hakerskih napada u istoriji interneta sa aspekta obima i vrste ukradenih korisničkih podataka. U drugom napadu ukradeni su personalni podaci još 24,6 miliona korisnika kompjuterskih igara, i to je drugi incident za manje od mesec dana.
Sony je priznao da su imena, adrese, email adrese, datumi rođenja, telefonski brojevi i drugi poverljivi podaci korisnika ukradeni sa njihovih servera kao i zastarela baza podataka iz 2007. godine.
Zvaničnici kompanije kažu da je ovim napadom pogođena mreža Sony Online Entertainment (SOE) koja hostuje online igrice. To praktično znači da ukoliko ste igrač EverQuest, EverQuest II, PlanetSide, Star Wars Galaxies, Free Realms, Vanguard: Saga of Heroes, ili DC Universe Online vaši podaci su ukradeni.
Prema prvim izveštajima, ukradeni su brojevi 12000 kreditnih kartica. Međutim, incident se odigrao 16. i 17. aprila, pre incidenta u kojem je hakovana PlayStation Network koji se dogodio u periodu između 17. i 19. aprila, ali je kompanija podatke o tome objavila tek u ponedeljak.
Portparol kompanije, Tanja Rodrigez, kaže da za sada nema naznaka da su ukradeni podaci korisnika zloupotrebljeni zarad sticanja finansijske koristi.
“Najpre smo verovali da podaci korisnika SOE mreže nisu ukradeni tokom hakerskih napada na kompaniju, ali 1. maja smo zaključili da su podaci SOE korisničkih naloga možda ipak ukradeni pa smo vas obavestili o tome u najkraćem mogućem roku,” kaže se u obaveštenju koje je Sony uputio korisnicima.
SOE mreža je bila van funkcije u ponedeljak, a Sony će takođe ukloniti SOE igrice sa Facebook-a. Iz kompanije kažu da će dati korisnicima 30 dana dodatne pretplate, uz dodatak onoliko dana koliko sistem bude van funkcije.
Zajedno sa FBI, Sony je pokrenuo istragu u vezi hakovanja baze podataka kompanije koja se nalazi u San Dijegu, u Kaliforniji.

Izdvojeno
WhatsApp blokirao napade špijunskog softvera na Androidu

WhatsApp je popravio ranjivost koja se koristi u napadima špijunskog softvera na mete visokog profila. Citizen Lab je objavio rezultate istrage o izr... Dalje
Razotkrivene veze zloglasne ransomware bande sa ruskim vlastima

Nedavno procurela gomila logova četova razotkrila je moguće veze između ransomware bande BlackBasta i ruskih vlasti. Procurelo je više od 200.000 ... Dalje
Europol upozorava na „savez u senci“ između država i sajber kriminalaca

Digitalne i AI tehnologije omogućavaju „hibridnim“ akterima pretnji iz Rusije i drugih zemalja da se udruže sa sajber kriminalcima i de... Dalje
Francuski sud pustio vlasnika Telegrama da napusti zemlju
.jpg)
Vlasnik aplikacije Telegram, rođen u Rusiji, rekao je da se vratio u Dubai nakon što je nekoliko meseci proveo u Francuskoj zbog krivične istrage u... Dalje
Prevaranti se lažno predstavljaju kao ransomware banda Clop

Barracuda Networks upozorava na prevarante koji se predstavljaju kao ransomware banda Clop, pokušavajući da iznude novac od žrtava. Ovakvi incident... Dalje
Pratite nas
Nagrade