Još loših vesti iz Sony-ja: Hakovan Sony Online Entertainment
Vesti, 03.05.2011, 12:31 PM

Priča o hakovanju servisa kompanije Sony i krađi ličnih podataka korisnika nikako da se završi. Šta više, dobila je nastavak. Naime, nakon što je hakovana PlayStation Network, a 77 miliona korisničkih naloga te mreže kompromitovano, kompanija se suočila sa novim problemom samo dan nakon što je korisnicima zvanično uputila izvinjenje za jedan od najtežih hakerskih napada u istoriji interneta sa aspekta obima i vrste ukradenih korisničkih podataka. U drugom napadu ukradeni su personalni podaci još 24,6 miliona korisnika kompjuterskih igara, i to je drugi incident za manje od mesec dana.
Sony je priznao da su imena, adrese, email adrese, datumi rođenja, telefonski brojevi i drugi poverljivi podaci korisnika ukradeni sa njihovih servera kao i zastarela baza podataka iz 2007. godine.
Zvaničnici kompanije kažu da je ovim napadom pogođena mreža Sony Online Entertainment (SOE) koja hostuje online igrice. To praktično znači da ukoliko ste igrač EverQuest, EverQuest II, PlanetSide, Star Wars Galaxies, Free Realms, Vanguard: Saga of Heroes, ili DC Universe Online vaši podaci su ukradeni.
Prema prvim izveštajima, ukradeni su brojevi 12000 kreditnih kartica. Međutim, incident se odigrao 16. i 17. aprila, pre incidenta u kojem je hakovana PlayStation Network koji se dogodio u periodu između 17. i 19. aprila, ali je kompanija podatke o tome objavila tek u ponedeljak.
Portparol kompanije, Tanja Rodrigez, kaže da za sada nema naznaka da su ukradeni podaci korisnika zloupotrebljeni zarad sticanja finansijske koristi.
“Najpre smo verovali da podaci korisnika SOE mreže nisu ukradeni tokom hakerskih napada na kompaniju, ali 1. maja smo zaključili da su podaci SOE korisničkih naloga možda ipak ukradeni pa smo vas obavestili o tome u najkraćem mogućem roku,” kaže se u obaveštenju koje je Sony uputio korisnicima.
SOE mreža je bila van funkcije u ponedeljak, a Sony će takođe ukloniti SOE igrice sa Facebook-a. Iz kompanije kažu da će dati korisnicima 30 dana dodatne pretplate, uz dodatak onoliko dana koliko sistem bude van funkcije.
Zajedno sa FBI, Sony je pokrenuo istragu u vezi hakovanja baze podataka kompanije koja se nalazi u San Dijegu, u Kaliforniji.

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade