LastPass će primorati korisnike da biraju između računara i mobilnih uređaja

Vesti, 18.02.2021, 10:30 AM

LastPass će primorati korisnike da biraju između računara i mobilnih uređaja

Od sledećeg meseca, LastPass više neće dozvoljavati da se besplatni nalog istovremeno koristi na više vrsta uređaja (računari i mobilni uređaji).

LastPass je menadžer lozinki koji omogućava sinhronizaciju i automatsko popunjavanje podataka za prijavljivanje na naloge, na više platformi, uključujući Windows, iOS, Android i gotovo sve veb pregledače.

LastPass nudi premium pretplate sa dodatnim funkcijama, ali takođe i besplatnu pretplatu za „upravljanje lozinkama sa pristupom na svim vašim uređajima besplatno“.

Ove nedelje LastPass je počeo da šalje obaveštenje korisnicima njihovih besplatnih usluga da od 16. marta 2021. godine više neće moći da koriste uslugu istovremeno na mobilnim uređajima i računarima.

Korisnici će biti primorani da odaberu vrstu uređaja - računare (uključujući sve pregledače na desktop i laptop računarima) ili mobilne uređaje (uključujući mobilne telefone, pametne satove i tablete) na kojima žele da koriste besplatnu uslugu. To znači da će korisnici koji besplatno koriste LastPass moći da koriste uslugu na svojim Android i iOS mobilnim uređajima istovremeno, ali ne i na računarima ili obrnuto.

LastPass Free će posle 16. marta automatski odabrati tip platforme na osnovu uređaja sa kojeg ste se prvi put prijavili. Ako se prijavite telefonom, LastPass će automatski postaviti vaš aktivni tip uređaja na „Mobilni“.

Iako neće moći da koriste LastPass na drugoj vrsti uređaja, korisnici će moći da koriste LastPass na neograničenom broju uređaja u istoj kategoriji.

LastPass će omogućiti korisnicima da tri puta promene svoj aktivni tip uređaja. Nakon treće promene, korisnici će morati da ostanu na toj platformi ukoliko ne izvrše nadogradnju na LastPass Premium ili Families nalog.

Pored ovih ograničenja, korisnici LastPass Free više neće dobijati podršku putem e-pošte i imaće pristup samo centru za podršku i forumima LastPassa.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Propust u ChatGPT-u omogućavao curenje razgovora korisnika

Propust u ChatGPT-u omogućavao curenje razgovora korisnika

Istraživači iz Check Point Research otkrili su ranjivost u ChatGPT-ufchat koja je mogla omogućiti napadačima da izvuku osetljive podatke iz razgov... Dalje

Evropska komisija potvrdila sajber napad: hakeri tvrde da su ukrali 350 GB podataka

Evropska komisija potvrdila sajber napad: hakeri tvrde da su ukrali 350 GB podataka

Hakerska grupa ShinyHunters objavila je da je kompromitovala sisteme Evropske komisije i došla do više od 350 GB podataka. Tvrdnja se prvo pojavila ... Dalje

WhatsApp za mlađe od 13: novi nalozi pod nadzorom roditelja

WhatsApp za mlađe od 13: novi nalozi pod nadzorom roditelja

WhatsApp je predstavio novu funkciju dizajniranu posebno za decu mlađu od 13 godina, uvodeći naloge kojima upravljaju roditelji sa ciljem bezbednije... Dalje

ChatGPT kao terapeut: korisnici dele lične priče uprkos rizicima po privatnost

ChatGPT kao terapeut: korisnici dele lične priče uprkos rizicima po privatnost

Ljudi sve češće koriste ChatGPT i generativnu veštačku inteligenciju za duboko lične teme — od emotivnog rasterećenja do traženja saveta... Dalje

Ugašena C2 infrastruktura botneta koji su zarazili preko tri miliona uređaja

Ugašena C2 infrastruktura botneta koji su zarazili preko tri miliona uređaja

Zajednička akcija vlasti iz SAD, Nemačke i Kanade rezultirala je gašenjem komandno-kontrolne (C2) infrastrukture koju su koristili botneti Aisuru, ... Dalje