Microsoft ove nedelje obustavlja ažuriranja Windows XP SP2

Vesti, 13.07.2010, 00:19 AM

Microsoft ove nedelje obustavlja ažuriranja Windows XP SP2

Kao što smo najavili u tekstu objavljenom na našem sajtu u maju ove godine, Microsoft će ove nedelje prestati da objavljuje ažuriranja za operativni sistem Windows XP sa Service Pack 2. To znači da će na desetine miliona desktop kompjutera i laptova biti laka meta za hakere.

SP2 je objavljen avgusta 2004 godine, a u aprilu 2008. Microsoft uz mnogo manju pompu objavljuje SP3, preporučujući korisnicima Windows XP SP2 da preuzmu Service Pack 3. Dve godine kasnije, hiljade kompanija u svetu i milioni korisnika još uvek nisu to učinili. Istaživanje koje je sprovela kompanija Softchoise, u kome je učestvovalo 117 organizacija koje se bave različitim delatnostima, pokazalo je da 8 od 10 organizacija i dalje koristi Windows XP SP2.

Svakog prvog utorka u mesecu Microsoft je do sada, u okviru takozvanog 'Patch Tuesday', objavljivao ispravke za programske propuste. To je obezbeđivalo korisnicima XP SP2 kakvu-takvu zaštitu, bez koje sada ostaju u potpunosti.

Zato stručnjaci za kompjutersku bezbednost i kompanija Microsoft apeluju na korisnike XP SP2 da što pre preuzmu SP3, što mogu uraditi besplatno, jer će se podrška za SP3 nastaviti sve do aprila 2014. godine.

Više o ovome na


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Nova runda GhostPoster kampanje: još 17 zlonamernih ekstenzija zarazilo 840.000 pregledača

Nova runda GhostPoster kampanje: još 17 zlonamernih ekstenzija zarazilo 840.000 pregledača

Bezbednosni istraživači otkrili su još 17 zlonamernih ekstenzija povezanih sa kampanjom GhostPoster, koje su se širile kroz prodavnice dodataka za... Dalje

Reprompt: nova tehnika napada neprimetno izvlači podatke iz AI četbotova

Reprompt: nova tehnika napada neprimetno izvlači podatke iz AI četbotova

Bezbednosni istraživači otkrili su novu tehniku napada koja pokazuje kako AI četbotovi mogu biti izmanipulisani da otkriju osetljive podatke uz min... Dalje

Android botneti Kimwolf i Aisuru ostali bez komandnih servera

Android botneti Kimwolf i Aisuru ostali bez komandnih servera

Istraživači iz Black Lotus Labs, odeljenja za analizu pretnji kompanije Lumen Technologies, uspeli su da ugase veliki deo infrastrukture botneta Kim... Dalje

Google objavio hitno upozorenje o privatnosti za 1,5 milijardi korisnika Google Photos

Google objavio hitno upozorenje o privatnosti za 1,5 milijardi korisnika Google Photos

Google je izdao upozorenje za oko 1,5 milijardi korisnika Google Photos servisa, nakon optužbi da kompanija koristi fotografije korisnika za obučava... Dalje

Hakeri koriste novi trik za krađu Facebook naloga

Hakeri koriste novi trik za krađu Facebook naloga

Tokom poslednjih šest meseci, sajber kriminalci sve intenzivnije koriste tzv. „browser-in-the-browser“ (BitB) tehniku kako bi prevarili k... Dalje