Microsoft upozorio korisnike na propust u svom browseru
Vesti, 01.02.2011, 09:11 AM

Kompanija Microsoft je objavila upozorenje korisnicima o novootkrivenom propustu u svom operativnom sistemu Windows. U uputstvu korisnicima, kompanija upozorava da programski propust hakeri mogu iskoristiti za krađu ličnih podataka korisnika ili preotimanje kontrole nad kompjuterom.
Svi korisnici Microsoftovog browsera Internet Explorer pogođeni su ovim propustom. Iako se propust nalazi u okviru samog Windowsa, čini se da se on tiče samo načina na koji Internet Explorer rukuje veb-stranicama i dokumentima.
Korisnici lako mogu bit prevareni da preuzmu maliciozne fajlove jednostavnim klikom na određeni link. Kada se klikne na link, maliciozni skript će se izvršavati na kompjuteru korisnika do završetka tekuće sesije Internet Expolrera.
Takav skript može da prikuplja podatke korisnika, kao što su emai poruke, sadržaj u browseru ili da na drugi način ometa korisnika.
Iako za sad nema dokaza da hakeri aktivno iskorišćavaju ovaj bag, iz kompanije upozoravaju da je reč o ozbiljnoj pretnji po bezbednost računara.
Dok propust ne bude uklonjen, kompanija je korisnicima ponudila “Fix it” zakrpu koja treba da blokira pokušaje korišćenja baga. Preporuka je da svi korisnici Windowsa, a posebno oni koji koriste Internet Explorer preuzmu ovu privremenu zakrpu dok tim kompanije zadužen za bezbednost proizvoda ne bude trajno rešio problem.

Izdvojeno
WhatsApp blokirao napade špijunskog softvera na Androidu

WhatsApp je popravio ranjivost koja se koristi u napadima špijunskog softvera na mete visokog profila. Citizen Lab je objavio rezultate istrage o izr... Dalje
Razotkrivene veze zloglasne ransomware bande sa ruskim vlastima

Nedavno procurela gomila logova četova razotkrila je moguće veze između ransomware bande BlackBasta i ruskih vlasti. Procurelo je više od 200.000 ... Dalje
Europol upozorava na „savez u senci“ između država i sajber kriminalaca

Digitalne i AI tehnologije omogućavaju „hibridnim“ akterima pretnji iz Rusije i drugih zemalja da se udruže sa sajber kriminalcima i de... Dalje
Francuski sud pustio vlasnika Telegrama da napusti zemlju
.jpg)
Vlasnik aplikacije Telegram, rođen u Rusiji, rekao je da se vratio u Dubai nakon što je nekoliko meseci proveo u Francuskoj zbog krivične istrage u... Dalje
Prevaranti se lažno predstavljaju kao ransomware banda Clop

Barracuda Networks upozorava na prevarante koji se predstavljaju kao ransomware banda Clop, pokušavajući da iznude novac od žrtava. Ovakvi incident... Dalje
Pratite nas
Nagrade