Nemački političari traže zabranu Telegrama
Vesti, 16.12.2021, 08:00 AM

Nemačka bi trebalo da naredi uklanjanje aplikacije Telegram iz Appleove i Googleove prodavnice aplikacija ako nastavi da ignoriše zahteve za pomoć u pronalaženju ekstremističkog sadržaja, rekao je u utorak visoki nemački zvaničnik.
Telegram je u Nemačkoj okrivljen za podsticanje subkulture teoretičara zavere protiv vakcinacije koji šire vesti o navodnim opasnostima od vakcina i organizuju proteste koji su prerasli u nasilje.
Aplikacija, koja kaže da ne podleže „vladinoj cenzuri“, postala je sve popularnija među aktivistima i demonstrantima, posebno zato što platforme poput Facebooka postaju sve osetljivije na pritisak vlada da se obračunaju sa onima koji šire laži, pretnje ili teorije zavere.
Telegram nije odgovorio na zahtev Rojtersa za komentar.
Početkom meseca, grupa demonstranata održala je skup sa bakljama u glavnom gradu savezne pokrajine Saksonije, Drezdenu, pred kućom ministarke zdravlja Petre Keping, uzvikujući preteće parole ministarki, što se smatra implicitnom pretnjom nasiljem protiv nje.
„Ono što se dešava u Telegram grupama i kanalima krši pravila Applea i Googlea koji ga nude u svojim prodavnicama“, rekao je Boris Pistorius, ministar unutrašnjih poslova Donje Saksonije za Špigl.
„Moramo hitno razgovarati sa njima i ubediti ih da prestanu da distribuiraju Telegram“, dodao je on.
Nemačka ima neka od najstrožih pravila za društvene mreže, koja ih obavezuju da brzo reaguju na izveštaje o ekstremističkom sadržaju.
Ali Telegram, koji je osnovan u Rusiji, a čije je sedište sada u Dubaiju, nije odgovorio na zahteve nemačkog ministarstva pravde za pomoć u praćenju autora ekstremističkog sadržaja.
Aplikacija, koja se predstavlja kao "slobodarska" alternativa drugim mesindžerima i društvenim mrežama, takođe je stekla sledbenike među opozicionim aktivistima u državama kao što su Belorusija i Rusija, koji u Telegramu vide mogućnost da zaobiđu državnu cenzuru.

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade