Objavljen Windows 7 Service Pack 1
Vesti, 23.02.2011, 02:10 AM
Kako je i bilo najavljeno, Microsoft je u utorak ponudio korisnicima da preuzmu Service Pack 1 putem Windows Update mehanizma.
Microsoft je najavio objavljivanje Windws 7 SP1 još pre godinu dana, isporučujući javno dostupnu beta verziju u julu prošle godine, nakon čega je u oktobru usledila RC (“release candidate”) verzija.
Kada se preuzima preko Windows Update mehanizma, Windows 7 SP1 je veličine oko 750MB za 32-bitne verziju, i nešto preko 1GB za 64-bitnu verziju. Znatno veća verzija dostupna je na Microsoft-ovom sajtu korisnicima kojima je potrebno ažuriranje više računara.
Za one koji žele da ažuriranju Windows 7 na jednom računaru, Microsoft preporučuje da za to koriste Windows Update mehanizam umesto da preuzimaju instaler sa sajta.
Ukoliko instalirate Windows 7 SP1 na laptop računaru, proverite da li je računar uključen u struju.
Nakon instalacije SP1, neophodno je restartovanje računara.
Instalacija Windows 7 SP1 zahteva nešto više prostora na disku, pa ukoliko nemate dovoljno prostora preporuka je da pre instalacije pokrenete Disk Cleanup kako biste oslobodili prostor na hard disku.
Oni koji žele da oslobode nešto prostora na hard disku nakon instalacije Windows 7 SP1, mogu ukloniti određene instalacione fajlove nakon završetka instalacije Service Pack 1. Ovo mogu da urade pokretanjem Disk Clenanup alatke i klikom na dugme “Clean up system files” a zatim na “Service Pack Backup Files” kako bi oslobodili prostor na diksu.
Ceo Service Pack 1 može se deinstalirati odabirom stavke "Service Pack for Microsoft Windows (KB 976932)" iz Control Panel-a i uz pomoć alata za deinstalaciju.
Kao što je više puta naglašavano iz kompanije, a juče se to ponovo moglo čuti, Windows 7 SP1 nema nove funkcije već samo sadrži skup svih zakrpa za programske propuste i propuste u bezbednosti sistema koje su već bile isporučivane korisnicima preko Windows Update mehanizma.
Jedina novina je ažurirani Remote Desktop klijent dizajniran za rad sa RemoteFX, novom tehnologijom koja je debitovala na operativnom sistemu Windows Server 2008 SP1. RemoteFX je poboljšao grafičke performanse Windows 7 virtuelnih mašina hostovanih na Server 2008 R2 SP1 sistemima. Windows 7 SP1 takođe podržava “Dynamic Memory”, funkciju koja postoji u Server 2008 R2 SP1 koja omogućava IT administratorima podešavanje gostujućih virtuelnih mašina u hodu.
Izdvojeno
Hakeri upali u Booking.com i Airbnb naloge, gosti hotela plaćali iste rezervacije dva puta
Istraživači iz kompanije Sekoia.io otkrili su masovnu fišing kampanju koja koristi kompromitovane hotelske naloge za napade na ljude koji su rezerv... Dalje
Hakeri mogu prepravljati poruke i lažirati identitet u Microsoft Teamsu
Istraživači kompanije Check Point otkrili su ozbiljne bezbednosne propuste u Microsoft Teamsu, koji su omogućavali napadačima da se predstave kao ... Dalje
Google redizajnira reCAPTCHA: pametniji filter za botove
Google je najavio veliku nadogradnju svog besplatnog servisa reCAPTCHA, koji štiti veb sajtove od spama i zloupotrebe. Novi sistem sada inteligentno ... Dalje
Bez zvanične zabrane, Rusija blokira verifikaciju na Telegramu i WhatsAppu
Ruski korisnici sve teže mogu da se registruju na Telegram i WhatsApp, jer su ruski mobilni operateri počeli da blokiraju SMS i kodove za verifikaci... Dalje
WhatsApp uvodi passkey - kraj lozinkama za bekape
WhatsApp je najavio da uvodi novu opciju zaštite razgovora - passkey-šifrovane bekape, koja korisnicima omogućava da šifruju rezervne kopije ćas... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





