Objavljena ukradena baza podataka korisnika Nitro PDF
Vesti, 22.01.2021, 10:00 AM

Haker ShinyHunters objavio je bazu podataka koja sadrži e-mail adrese, imena i lozinke korisnika Nitro PDF.
Objavljena baza podataka od 14 GB sadrži 77.159.696 zapisa sa e-mail adresama korisnika, punim imenima, hashovanim lozinkama, imenima kompanija, IP adresama i ostalim informacijama vezanim za sistem.
Servis Have I Been Pwned koji omogućava korisnicima da provere da li su njihovi podaci kompromitovani, dodao je ovu bazu podataka.
Nitro je aplikacija za kreiranje, uređivanje i potpisivanje PDF-ova i digitalnih dokumenata, aplikacija za koju Nitro Software tvrdi da ima preko 10000 poslovnih korisnika i oko 1,8 miliona licenciranih korisnika.
Nitro takođe nudi uslugu u oblaku koju korisnici mogu da koriste za deljenje dokumenata sa saradnicima ili bilo kojim organizacijama uključenim u proces stvaranja dokumenata.
Curenje podataka Nitro PDF-a takođe utiče na mnoge poznate organizacije, uključujući Google, Apple i Microsoft.
Nitro Software je 21. oktobra 2020. godine otkrio da se dogodio manji bezbednosni incident, navodeći da to nije uticalo na podatke korisnika.
Međutim, sajt BleepingComputer je kasnije otkrio da je u napadu ukradena baza podataka stavljena na licitaciju zajedno sa 1TB dokumenata, po početnoj ceni od 80000 dolara. BleepingComputer je potvrdio autentičnost ukradene baze podataka.
Sada je ShinyHunters na jednom hakerskom forumu besplatno ponudio kompletnu bazu podataka ali je odredio cenu od 3 dolara za pristup linku za preuzimanje.
ShinyHunters je haker (ili više njih) poznat po hakovanju internet servisa i prodaji ukradenih informacija preko posrednika ili u privatnoj prodaji.
ShinyHunters su ranije tvrdili da stoje iza hakovanja Home Chef, Wattpad, Minted, Tokopedije i mnogih drugih, što se pokazalo istinitim.
S obzirom da se procureli korisnički podaci mogu iskoristiti za pokretanje vrlo uverljivih fišing napada, korisnicima Nitro PDF-a se preporučuje da promene lozinke i izaberu jaku, jedinstvenu lozinku, uz podsećanje da to ne sme biti lozinka koju koriste na bilo kom drugom veb sajtu.

Izdvojeno
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Hakeri tokom StarCraft II mečeva ubacuju video snimke koji izazivaju epilepsiju

Igrači StarCraft II su na Reddit-u otkrili da su već neko vreme mete veoma zastrašujućih hakerskih napada. Naime, nepoznati hakeri su našli na... Dalje
Prevaranti zloupotrebljavaju Google da bi ukrali korisnička imena i lozinke korisnika Google naloga

Programer Nik Džonson upozorio je na novu phishing prevaru koja je posebno opasna zbog toga što prevaranti šalju imejlove sa lažne Google adrese. ... Dalje
Prevaranti zloupotrebljavaju Booking.com za širenje trojanca AsyncRAT

Lažni imejlovi sa Booking.com upućeni hotelskom osoblju kriju malver AsyncRAT. Početkom meseca, istraživači MalwareBytes-a upozorili su na ove na... Dalje
Pratite nas
Nagrade