Objavljene nove golišave fotografije poznatih na internetu
Vesti, 21.09.2014, 23:17 PM
Prašina zbog nedavnog curenja fotografija poznatih se još nije slegla, a isplivale su nove fotografije. Zvezda drugog nastavka skandala sa ukradenim fotografijama je Kim Kardašijan, a među žrtvama se nalaze i Rijana, Vanesa Hadžins, Houp Solo i druge poznate ličnosti.
Ovoga puta, najviše pažnje su privukla dva golišava selfija Kim Kardašijan koja su napravljena Blackberryjem, koje su u subotu uveče mogli videti svi oni koji su pretraživali Twitter koristeći ime najpoznatije starlete u svetu.
Kim Kardašijan još uvek nije potvrdila verodostojnost fotografija, ali ono što je privuklo pažnju je da su fotografije napravljene Blackberryjem. S obzirom da je Kim Kardašijan poznata po svojim fotografijama na kojima je oskudno obučena, kao i po jednom procurelom kućnom video snimku, neki su ironično primetili da je jedina novost na ovim fotografijama to što Kim koristi Blackberry. Drugi su spekulisali da je najverovatnije reč o fotografijama starim nekoliko godina i da su one kasnije otpremljene na cloud servis.
Naime, hakeri su do golišavih fotografija poznatih došli provaljujući u iCloud naloge pošto bi pogodili lozinke, što je potvrdio i Apple.
Nove fotografije su se najpre pojavile u subotu ujutro na sajtu 4Chan a zatim i na Redditu, ali su ih odatle ubrzo uklonili administratori sajta zbog nove politike u vezi kršenja autorskih prava.
Novi talas fotografija usledio je samo tri nedelje pošto su objavljene ukradene fotografije dobitnice Oskara Dženifer Lorens, Kejt Apton i drugih.
Dženifer Lorens je zbog objavljivanja ukradenih fotografija kontaktirala FBI koji trenutno vodi istragu o ovome. I Apple je sproveo istragu ovome, a kompanija je ranije ovog meseca potvrdila da je reč o veoma ciljanom napadu na poznate, a ne o masovnom hakovanju naloga korisnika. Apple je saopštio da nema dokaza da su sistemi kompanije kompromitovani.
Izvršni direktor Applea je izjavio da su poznate ličnosti čije su fotografije ukradene ili žrtve fišing napada ili da su hakeri u nekim slučajevima uspeli da pogode sigurnsona pitanja i tako došli do lozinki za iCloud naloge.
Izdvojeno
Otkriven lažni Chrome dodatak za blokiranje oglasa koji instalira malver
Istraživači iz kompanije Huntress otkrili su novu kampanju u kojoj napadači koriste lažni ad blocker (blokator oglasa) kako bi kompromitovali posl... Dalje
LastPass upozorava na phishing kampanju koja cilja master lozinke
Kompanija LastPass upozorava korisnike na novu phishing kampanju koja navodi žrtve da otkriju svoje master lozinke. Kampanja je počela oko 19. janua... Dalje
WhisperPair: Bluetooth propust omogućava prisluškivanje preko bežičnih slušalica
Bezbednosni istraživači su otkrili ozbiljnu Bluetooth ranjivost koja omogućava hakerima da neprimetno preuzmu kontrolu nad bežičnim slušalicama,... Dalje
VoidLink: veštačka inteligencija menja način na koji nastaje malver
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri ra... Dalje
Nova runda GhostPoster kampanje: još 17 zlonamernih ekstenzija zarazilo 840.000 pregledača
Bezbednosni istraživači otkrili su još 17 zlonamernih ekstenzija povezanih sa kampanjom GhostPoster, koje su se širile kroz prodavnice dodataka za... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





