Osnivač Telegrama upozorio ljude da ne koriste WhatsApp: Ranjivosti u aplikaciji nisu slučajne

Vesti, 07.10.2022, 11:30 AM

Osnivač Telegrama upozorio ljude da ne koriste WhatsApp: Ranjivosti u aplikaciji nisu slučajne

Osnivač Telegrama, Pavel Durov, upozorio je na svom Telegram kanalu da je WhatsApp već 13 godina alat za nadzor i da bi ljudi trebalo da izbegavaju ovu aplikaciju. Durov je rekao da svake godine postoji problem sa WhatsAppom koji dovodi u opasnost podatke njegovih korisnika.

„Ne teram ovde ljude da pređu na Telegram. Sa 700 miliona aktivnih korisnika i 2 miliona dnevnih registracija, Telegramu nije potrebna dodatna promocija. Možete da koristite bilo koju aplikaciju za slanje poruka koja vam se sviđa, ali se držite podalje od WhatsAppa koji je je alat za nadzor već 13 godina“, rekao je Durov na svom kanalu.

Durov je rekao da bi hakeri mogli da imaju potpuni pristup svemu na telefonima korisnika WhatsAppa zbog bezbednosnog problema koji je platforma otkrila prošle nedelje. Sve što haker treba da uradi da bi dobio pristup svim podacima na telefonu je da pošalje zlonamerni video ili započne video poziv.

Durov je rekao da ako neko misli da bi ažuriranje WhatsAppa na najnoviju verziju učinilo njegove podatke bezbednim, to zapravo nije slučaj. On je dodao da je sličan problem otkriven 2017. i 2018. godine, a zatim 2019. i ponovo 2020. Pre 2016. WhatsApp uopšte nije imao enkripciju, podsetio je Durov.

„Svake godine saznajemo o nekom problemu u WhatsAppu koji dovodi u opasnost sve na uređajima njihovih korisnika. Što znači da je gotovo sigurno da tamo već postoji nova bezbednosna greška. Takvi problemi teško da su slučajni - oni su podmetnuti u pozadini. Ako se otkrije jedan backdoor i mora biti uklonjen, dodaje se još jedan”, rekao je on.

Osnivač Telegrama je rekao da nije važno da li je neko najbogatija osoba na planeti - ako ima WhatsApp na svom telefonu, svi njegovi podaci na uređaju će biti dostupni, što je težim putem saznao multimilijarder Džef Bezos, vlasnik Amazona.

„Zato sam izbrisao WhatsApp sa svojih uređaja pre mnogo godina. Ako ga instalirate, otvarate vrata za ulazak u vaš telefon“, rekao je Durov.

Izjava Durova dolazi samo nedelju dana pošto je WhatsApp objavio ispravke za ranjivosti u aplikaciji za Android i iOS koje bi mogle omogućiti hakerima da preuzmu kontrolu nad aplikacijom i uređajem.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Javno deljeni Claude razgovori nakratko bili dostupni u Google pretrazi

Javno deljeni Claude razgovori nakratko bili dostupni u Google pretrazi

Korisnici koji su kreirali javne linkove ka svojim Claude razgovorima otkrili su da se oni pojavljuju u rezultatima Google pretrage, omogućavajući p... Dalje

ChatGPT prvi put među 10 najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima

ChatGPT prvi put među 10 najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima

ChatGPT se prvi put našao među deset najčešće zloupotrebljavanih brendova u fišing napadima, pokazuje izveštaj kompanije Check Point za drugi k... Dalje

Lažni Claude Desktop sa domena Claude.ai širio SectopRAT malver

Lažni Claude Desktop sa domena Claude.ai širio SectopRAT malver

Istraživači kompanije Huntress otkrili su novu kampanju u kojoj su napadači preko Bing pretrage širili lažni instalacioni program za Claude Deskt... Dalje

Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga

Google uvodi selfi video kao novu opciju za oporavak naloga

Google je predstavio novu opciju za vraćanje korisničkih naloga koja koristi „selfi video“ za potvrdu identiteta korisnika kada uobičaj... Dalje

Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika

Adobe ispravio propust koji je mogao da omogući hakerima pristup WhatsApp razgovorima korisnika

Istraživači kompanije Guardio otkrili su ozbiljan bezbednosni propust u Adobe Acrobat ekstenziji za Google Chrome, koji je mogao da omogući napada... Dalje