Podaci skoro svih banaka u Pakistanu ukradeni, i sada se prodaju na Dark Webu
Vesti, 14.11.2018, 09:30 AM
Podaci korisnika skoro svih pakististanskih banaka prodaju se na Dark Webu. To je najveća hakerska kampanja pokrenuta protiv banaka u Pakistanu.
Procenjuje se da su hakeri ukrali finansijske podatke više od 8000 vlasnika računa iz najmanje 10 različitih banaka u Pakistanu. Podaci se trenutno prodaju na Dark Webu.
Prema prvobitnoj istrazi koju je sprovela Federalna agencija za istrage, utvrđeno je da su "gotovo sve" banke u Pakistanu pretrpele napad. Šef ove agencije kapetan Muhamed Šoaib izjavio je u utorak da je agencija svim oštećenim bankama uputila pisani poziv na sastanak sa šefovima i onima koji su zaduženi za sigurnost banaka.
Kapetan Šoaib je izjavio da su "banke čuvari novca koji su ljudi čuvali u njima", i da će banke biti odgovorne ako se identifikuju slabe bezbednosne prakse kao ključni uzrok krađe podataka.
Kapetan Šoaib je takođe izjavio da hakeri nisu u Pakistanu, da su uspeli da ukradu "velike količine novca sa računa korisnika, i da je sasvim očigledno da banke moraju poboljšati svoje sigurnosne sisteme kako bi sprečile slične napade.
Na predstojećem sastanku, predstavnici agencije planiraju da razmotre načine na koje bi bezbednosna infrastruktura banaka mogla biti poboljšana. Još nije jasno kada je došlo do kompromitovanja sigurnosti banaka, međutim, kapetan Šoaib tvrdi da ima više od 100 slučajeva koje agencija trenutno istražuje u vezi sa ovim napadom.
Izdvojeno
WhatsApp uvodi Strict Account Settings za jaču zaštitu naloga
Meta je na WhatsApp-u uvela novu bezbednosnu opciju pod nazivom Strict Account Settings, namenjenu dodatnoj zaštiti korisnika od sajber napada. Prema... Dalje
Google upozorava: hakeri i dalje koriste zakrpljenu ranjivost u WinRAR-u za širenje malvera
Google Threat Intelligence Group (GTIG) je upozorio da državni hakeri i kriminalne grupe zloupotrebljavaju grešku u popularnom WinRAR-u, poznatu kao... Dalje
Otkriveno 16 lažnih ChatGPT ekstenzija za Chrome i Edge
Istraživači iz kompanije LayerX Security otkrili su kampanju u kojoj se najmanje 16 zlonamernih ekstenzija za Chrome i Edge lažno predstavljaju kao... Dalje
Google AI sada koristi Gmail i Google Photos za personalizaciju pretrage
Google je počeo da proširuje svoju AI pretragu omogućavajući Gemini-ju da koristi sadržaj iz korisničkog Gmail naloga i Google Photos-a kako bi ... Dalje
Otkriven lažni Chrome dodatak za blokiranje oglasa koji instalira malver
Istraživači iz kompanije Huntress otkrili su novu kampanju u kojoj napadači koriste lažni ad blocker (blokator oglasa) kako bi kompromitovali posl... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





