Poznati haker tvrdi da je hakovao AMD i Apple

Vesti, 20.06.2024, 12:30 PM

Poznati haker tvrdi da je hakovao AMD i Apple

Ozloglašeni haker i moderator platforme za sajber kriminal Breach Forums, objavio je vest o hakovanju kompanija AMD i Apple, koje se navodno dogodilo ovog meseca i koje je, prema njegovim rečima, rezultiralo krađom značajne količine osetljivih informacija, uključujući izvorni kod za interne alate, podatke zaposlenih i još mnogo toga.

IntelBroker je u ponedeljak objavio vest o navodnom hakovanju AMD-a na BreachForumsu, a dan kasnije o hakovanju Applea.

Prema skrinšotu koji je Dark Web Informer objavio na X-u, IntelBroker je rekao da je ukraden „izvorni kod za tri Appleova najčešće korišćena alata za njihov internu sajt“, AppleConnect-SSO, Apple-HWE-Confluence-Advanced i AppleMacroPlugin.

AppleConnect je očigledno sistem za autentifikaciju koji omogućava zaposlenima da pristupe određenim aplikacijama, ali je nejasno kakva je funkcija drugih navedenih alata.

Autentičnost koda koji je procurio nije potvrđena.

Kada je reč o hakovanju AMD-a, IntelBroker je detaljno opisao obim kompromitovanih podataka. Haker tvrdi da je pristupio firmwareu, izvornom kodu, bazi podataka zaposlenih i kupaca, finansijskim podacima, planovima kompanije, listama tehničkih specifikacija i drugim informacijama. Baza podataka zaposlenih sadrži „korisničke ID-ove, imena i prezimena, pozicije u kompaniji, brojeve poslovnih telefona, email adrese i status zaposlenja“.

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) je američka multinacionalna kompanija koja je poznata po proizvodnji procesora za računare.

AMD je u kratkom saopštenju poslatom Rojtersu rekao da blisko sarađuje sa nadležnim organima u istrazi o ovom napadu. Apple se do sada nije oglašavao.

IntelBroker je ranije tvrdio da je ukrao „vojne informacije u vezi sa DARPA (agencijom Ministarstva odbrane SAD koja je odgovorna za razvoj novih tehnologija za američku vojsku)“ od General Electrica, podatke Europolove platforme za stručnjake (EPE) i poverljive dokumente obaveštajne grupe Five Eyes.

Foto: Kevin Horvat | Unsplash


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

AI pregledači mogu da odaju vaše podatke ako ih napadač ubedi da igraju igru

AI pregledači mogu da odaju vaše podatke ako ih napadač ubedi da igraju igru

Istraživači kompanije LayerX predstavili su tehniku pod nazivom BioShocking, kojom su uspeli da prevare AI pregledače i asistente da otkriju korisn... Dalje

WhatsApp uvodi korisnička imena

WhatsApp uvodi korisnička imena

Kompanija Meta saopštila je da korisnici WhatsApp-a od ove nedelje mogu da rezervišu korisničko ime koje će moći da koriste kada nova funkcija po... Dalje

Lažni PDF instalira Chrome ekstenziju koja krade sesije korisnika

Lažni PDF instalira Chrome ekstenziju koja krade sesije korisnika

Istraživači upozoravaju na novu phishing kampanju u kojoj napadači koriste zlonamernu Chrome ekstenziju kako bi preuzeli kontrolu nad Windows raču... Dalje

Zašto bi popularna Chrome ekstenzija mogla da bude opasna za svojih 10 miliona korisnika

Zašto bi popularna Chrome ekstenzija mogla da bude opasna za svojih 10 miliona korisnika

Istraživači kompanije Island upozorili su da popularna Chrome ekstenzija Adblock for YouTube, koju koristi više od 10 miliona korisnika, ima moguć... Dalje

Citizen Lab: Ruske vlasti koristile Cellebrite uprkos prekidu saradnje sa kompanijom

Citizen Lab: Ruske vlasti koristile Cellebrite uprkos prekidu saradnje sa kompanijom

Istraživači organizacije Citizen Lab tvrde da su ruske vlasti koristile forenzički alat kompanije Cellebrite za pristup iPhone telefonu opozicionog... Dalje