Procurele slike Microsoftovog Edgea baziranog na Chromiumu

Vesti, 06.03.2019, 01:30 AM

Procurele slike Microsoftovog Edgea baziranog na Chromiumu

Slike Microsoftovog pregledača Edge koji je baziran na Chromiumu pojavile su se na internetu, i otkrile da dva pregledača dele veliki deo koda korisničkog interfejsa, ali i detalje o budućem Microsoft Edge Storeu.

Microsoft je početkom decembra najavio da će odustati od trenutnog koda Edgea, i da će preći na Googleov Chromium otvorenog koda, ali da će naziv ostati isti iako će program biti potpuno drugačiji.

Od tada više nije bilo drugih detalja o projektu bar kada je reč o zvaničnim kanalima, međutim, kao što se obično dešava sa projektima koji se razvijaju iza zatvorenih vrata, bilo je više curenja koja su nam omogućila da vidimo kako će izgledati krajnji proizvod.

Nakon što su krajem februara procurele ikone aplikacije i snimci instalacijskog programa novog Edgea, Neowin je 5. marta objavio procurele slike internog probnog izdanja baziranog na Chromiumu.

Slike pokazuju da će novi Microsoft Edge deliti mnogo toga sa Google Chromeom na strani korisničkog interfejsa, ali će takođe imati niz jedinstvenih funkcija kao što je integrisani feed za vesti koji pokreće Microsoft News, Bing kao podrazumevani pretraživač i Microsoft nalozi.

Iako je Microsoft prethodno potvrdio da bi novi Edge zasnovan na Chromiumu trebalo da podržava postojeće Chrome ekstenzije, procurele slike pokazuju da će novi Edge biti objavljen sa sopstvenom Microsoft Edge prodavnicom.

Ovo nagoveštava da Microsoft namerava da ograniči broj ekstenzija koje će na kraju biti kompatibilne sa novim Edgeom, omogućavajući sebi i svojim korisnicima da izbegnu da budu preplavljeni ogromnim brojem dodataka koji su već prisutni u Google Chrome web prodavnici. Ako sve ostane ovako, Microsoft će najverovatnije izabrati ekstenzije koje smatra bezbednim i korisnim da bi se instalirale preko Microsoftove prodavnice.

Oni koji su zainteresovani za testiranje Microsoftovog novog pregledača mogu se prijaviti u Microsoft Edge Insider programu koji treba da im omogući da saznaju kada će izdanja browsera za javno testiranje biti dostupna.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

WhatsApp propust otkrio 3,5 milijardi brojeva korisnika širom sveta

WhatsApp propust otkrio 3,5 milijardi brojeva korisnika širom sveta

WhatsApp ima još jedan problem sa privatnošću - ovog puta zbog dizajna aplikacije. Kada je tim istraživača sa Univerziteta u Beču testirao funk... Dalje

Google objavio hitnu zakrpu za ranjivost u Chrome-u koja se koristi u napadima

Google objavio hitnu zakrpu za ranjivost u Chrome-u koja se koristi u napadima

Google je objavio hitnu bezbednosnu zakrpu za Chrome na računarima, nakon što je otkriveno da se jedna od ranjivosti verovatno već aktivno zloupotr... Dalje

Najnovija WhatsApp prevara: video poziv, panika i krađa novca

Najnovija WhatsApp prevara: video poziv, panika i krađa novca

ESET je objavio upozorenje o WhatsApp prevari u kojoj prevaranti koriste funkciju deljenja ekrana da bi ukrali novac i osetljive podatke korisnika. Ov... Dalje

Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene

Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene

Google je objavio da uvodi novu opciju za prijavljivanje pokušaja ucene putem lažnih negativnih recenzija na Google Mapama. Reč je o situacijama u ... Dalje

Najčešće korišćene lozinke u 2025.

Najčešće korišćene lozinke u 2025.

Novo istraživanje kompanije Comparitech otkriva da ljudi i dalje masovno koriste slabe lozinke poput „123456“, „admin“ i &bdq... Dalje