Procureli podaci korisnika Amazona, uzrok ''tehnička greška''
Vesti, 22.11.2018, 10:00 AM
Amazon je saopštio da je "slučajno otkrio" podatke određenog broja svojih kupaca tokom jedne od najprofitabilnijih nedelja kupovine.
"Kontaktirali smo vas da bi smo vas obavestili da je naš web sajt nenamerno otkrio vašu email adresu zbog tehničke greške", kaže se u obaveštenju koje je Amazon poslao pogođenim korisnicima.
Kompanija je otkrila tehničku grešku zbog koje su korisnička imena i email adrese bile otkrivene na njenom web sajtu.
"Problem je rešen. On nije posledica nečega što ste vi uradili, te zato nema potrebe da menjate lozinku ili preduzmete neki drugi korak", kaže se u saopštenju kompanije.
Iako je Amazon za curenje podataka okrivio tehničku grešku, kompanija nije pružila objašnjenje o tome šta je izazvalo grešku.
Trenutno nema preciznih podataka o broju kupaca koji su pogođeni zbog ovog incidenta a Amazon nije otkrio nikakve druge podatke u vezi sa pogođenim korisnicima, osim toga da su kontaktirani i informisani o incidentu.
Ono što je sigurno u ovom trenutku jeste da će Amazon biti prisiljen da uskoro otkrije dodatne informacije u vezi sa ovim incidentom, s obzirom da će većina zaštitnika privatnosti iz celog sveta zahtevati više detalja o tome.
Uprkos uveravanjima Amazona, stručnjaci za sigurnost kažu da korisnici čije su informacije bile otkrivene ipak treba da razmisle o promeni lozinke.
Izdvojeno
Najnovija WhatsApp prevara: video poziv, panika i krađa novca
ESET je objavio upozorenje o WhatsApp prevari u kojoj prevaranti koriste funkciju deljenja ekrana da bi ukrali novac i osetljive podatke korisnika. Ov... Dalje
Nova opcija na Google Mapama: zaštita od lažnih ocena i pokušaja ucene
Google je objavio da uvodi novu opciju za prijavljivanje pokušaja ucene putem lažnih negativnih recenzija na Google Mapama. Reč je o situacijama u ... Dalje
Najčešće korišćene lozinke u 2025.
Novo istraživanje kompanije Comparitech otkriva da ljudi i dalje masovno koriste slabe lozinke poput „123456“, „admin“ i &bdq... Dalje
Hakeri upali u Booking.com i Airbnb naloge, gosti hotela plaćali iste rezervacije dva puta
Istraživači iz kompanije Sekoia.io otkrili su masovnu fišing kampanju koja koristi kompromitovane hotelske naloge za napade na ljude koji su rezerv... Dalje
Hakeri mogu prepravljati poruke i lažirati identitet u Microsoft Teamsu
Istraživači kompanije Check Point otkrili su ozbiljne bezbednosne propuste u Microsoft Teamsu, koji su omogućavali napadačima da se predstave kao ... Dalje
Pratite nas
Nagrade






Pratite nas preko RSS-a





