Program napredne zaštite će blokirati preuzimanje opasnih fajlova u Chromeu
Vesti, 12.08.2019, 09:00 AM

Google Chrome će braniti odabrane korisnike od opasnih preuzimanja uz pomoć Programa napredne zaštite (Advanced Protection Program, APP), koji je pokrenut 2017. godine.
AAP je program najjačeg nivoa zaštite za Google naloge svih korisnika koji su u opasnosti od ciljanih napada, kao što su novinari, aktivisti, političari i direktori kompanija. Cilj programa je da pruži arsenal zaštita neophodnih kako bi se korisnici zaštitili od različitih vrsta napada koji se pokreću protiv njih sa ciljem pristupanja nalozima i podacima.
Ali s obzirom na način na koji se pretnje razvijaju, Google sada proširuje program i na Google Chrome, koji će blokirati opasna preuzimanja koja bi se mogli koristiti u kompleksnim sajber-napadima.
„Korisnici Programa napredne zaštite koji su uključili sinhronizaciju u Chromeu automatski će početi da dobijaju jače zaštite od rizičnih preuzimanja širom weba, poput fajlova koji sadrže malver. Korisnici napredne zaštite već imaju koristi od zaštite od malvera izvan Gmailovih standardnih, vodećih zaštitnih mera“, kažu iz Googlea.
Korisnici uključeni u program videće dodatna upozorenja prilikom pokušaja preuzimanja opasnih fajlova, a u nekim slučajevima preuzimanje će biti blokirano naprednom zaštitom. Zatim će im biti ponuđene opcije da odbace poruku ili da sačuvaju fajl, sa „Saznajte više“ dugmetom za prikaz dodatnih informacija o tome zašto je preuzimanje blokirano.
Ovi korisnici neće morati da menjaju bilo šta na svojim uređajima, jer je funkcija automatski omogućena bez obzira na platformu na kojoj koriste Chrome. Sa druge strane, ono što moraju učiniti je uključivanje funkcije sinhronizacije u pregledaču kako bi omogućili sistemu napredne zaštite proveru i blokiranje malicioznih preuzimanja.

Izdvojeno
Kako veštačka inteligencija pomaže u borbi protiv prevara na internetu
.jpg)
Više od decenije, Google koristi veštačku inteligenciju za zaštitu korisnika od prevara na internetu koji žele da dobiju pristup njihovom novcu i... Dalje
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Pratite nas
Nagrade