Sajt sa Dark Weba ugašen zbog hakovanja, korisnici strahuju da su prevareni
Vesti, 23.05.2017, 00:00 AM

Web sajt Dark Weba Outlaw ugašen je prošle nedelje pod misterioznim okolnostima. Iako administratori tvrde da je sajt ugašen posle hakovanja, mnogi sumnjaju u tu verziju.
Outlaw je veteran Dark Weba, pokrenut još 2013. Sajt nikada nije među najpopularnijim na Dark Webu, ali je imao stabilan broj korisnika.
Sajt je procvetao posle gašenja Silk Road marketa.
Na Outlaw se mogla naći uobičajena ponuda Dark Weba, sve vrste nelegalne robe, od narkotika i oružja, preko ukradenih podataka do ukradene elektronike.
Outlaw je nedostupan od utorka. Na početnoj stranici web sajta posetioce je dočekivala poruka da je web sajt hakovan, i da je novčanik ukraden. "Gotovo je, zbogom Outlaw marketu", kaže se u oproštajnoj poruci na sajtu.
Sajt je poslednji put bio online u utorak, 16. maja. U petak je jedan od administatora sajta nižeg ranga objavio poruku na Pastebinu i Redditu gde je objasnio šta se dogodilo.
"Zdravo svima. Kao što su mnogi od vas videli ili čuli, OUTLAW je nedavno hakovan. Mnogi od vas će misliti da su administatori pobegli sa novcem, u šta ja lično ne verujem", kaže se u poruci administatora.
On je rekao da nije bio u kontaktu sa glavnim administatorima posle pada sajta, jer do njih je nemoguće doći van marketa.
On se izvinio onima koji su izgubili novac i rekao da nije siguran da je sve ukradeno, i kako administatori planiraju da vrate novac korisnicima, ako nije ukraden.
U poruci se ne objašnjava kako se napad dogodio. S obzirom da ovu poruku nisu objavili glavni administatori sajta, mnogi veruju da je u pitanju još jedna prevara kakvih često ima na Dark Webu gde administratori gase sajtove bez najave, ostavljajući korisnike bez pristupa bitcoinima na računima.
Ipak, u ovom slučaju, administatori nisu mogli da izvuku više od 20000 dolara jer navodno na sajtu nisu deponovane veće sume.
Moguće je da se sajtu dogodilo nešto drugo.
Poslednjih godina su i marketi Dark Weba na meti kriminalaca koji ili kradu deponovana sredstva ili nalaze bagove kojima ucenjuju administratore da plate otkup.
Sajt AlphaBay je na primer nagradio hakera koji je januara ove godine otkrio bag na sajtu, a mesec dana kasnije još jedan sajt Dark Weba Hansa otvorio je svoj program za bagove nagrađujući prvi prijavljeni bag sa 10000 dolara.

Izdvojeno
Da li su vaše lozinke među najslabijim lozinkama?

Analiza više od 19 milijardi procurelih lozinki otkrila je i dalje prisutnu, široko rasprostranjenu pojavu ponovne upotrebe slabih lozinki. Lozinke,... Dalje
Prevare sa „tajanstvenim kutijama“ kradu podatke sa platnih kartica i novac sa računa kupaca

Istraživači kompanije Bitdefender upozorili su veoma sofisticirane prevare putem pretplata, za koje sajber kriminalci koriste „neverovatno ube... Dalje
Nalozi trećine korisnika interneta hakovani prošle godine zbog slabe lozinke
.jpg)
Bar jedan onlajn nalog više od trećine (36%) ljudi prošle godine je hakovan zbog slabe ili ukradene lozinke, otkrilo je novo istraživanje FIDO al... Dalje
Google: Softverske ranjivosti nultog dana veoma tražene i sve ih je lakše nabaviti, a evo ko ih i zašto koristi
.jpg)
Sajber kriminalci su koristili najmanje 75 bezbednosnih ranjivosti za koje proizvođači softvera nisu znali - takozvane nulte ranjivosti - otkriva iz... Dalje
Microsoft glavna meta fišing napada, Mastercard se vratio na listu najčešće zloupotrebljavanih brendova

Microsoft je i dalje brend koji se najviše zloupotrebljava u fišing napadima. Ime tehnološkog giganta pojavljuje se u više od trećine (36%) svih ... Dalje
Pratite nas
Nagrade